ŽUPNI MJEŠOVITI ZBOR U LENDAVI PRILIKOM PROŠTENJA SV. KATARINE

ŽUPE SVETI MARTIN NA MURI

PREDVODIO PJEVANJE NA PROSLAVI BLAGDANA SV. KATARINE
U LENDAVI – ZAŠTITNICE ŽUPE

orgulje lendavaU srijedu 25.11. ove godine naš župni mješoviti zbor predvodio pjevanje na večernjoj svetoj misi prilikom proslave blagdana sv. Katarine, zaštitnice župe Lendava u Sloveniji. Misno slavlje je predvodio vlč. Ivan Herceg u zajedništvu sa domačim župnikom vlč. Martinom Dolamičem i župnikom iz Murskog Središća vlč. Tomislavom Antekolovićem. U Lendavi postoji i hrvatska zajednica te je stoga i misno slavlje bilo na hrvatskom jeziku, uz čitanja na slovenskom i madžarskom jeziku. Propovjednik je sve pozvao, po primjeru sv. Katarine, nasljedovati Božju Riječ i svojim znanjem, a ako je potrebno i žrtvom vlastitog života.
Na kraju svete mise bila je procesija oko glavnog oltara sv. Katarine.

cerkev_lendava_0_Panorama3

Tradicionalno otvorena sezona – blagoslovljena vozila i vozači

Tradicionalno na Uskrsni ponedjeljak, već 20 godina zaredom, u Sveti Martin na Muri, na svečanu misu i blagoslov dolazi nam Oldtimer klub Međimurje; ove godine sudjelovali su i članovi iz Slovenije, Austrije, Mađarske i Njemačke, kao i Kuburaško društvo “Prva...