+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

Bdijenje uoči blagdana Velike Gospe

Dodano : 14.08.2012

U utorak navečer  14. kolovoza uoči blagdana Velike Gospe u župnoj crkvi je započela misa bdijenja. Misu je služio domači župnik. Župnik je sve pozvao na molitvu i zagovor Presvetoj Bogorodici. Posebno je naglasio važnost vjere u uskrsnuće tijela. Mariju je Bog uzeo na nebo i dušom i tijelom, stoga smo svi pozvani učvrstiti svoju vjeru, kako molimo u vjerovanju, u uskrsnuće tijela.

Nakon misnog slavlja bila je procesija sa upaljenim svijećema  i Majkom Božjom, koju je nosio bogoslov Krisitjan Stojko, prema župnom dvoru. Pored župnog dvora nalazi se bina gdje će biti misa na blagdan Velike Gospe i postolje gdje postavljen kip Majke Božje. Tijekom procesije zbor je predvodio pjevanje marijanskih pjesama. Nakon postavljanja kipa Majke Božje uslijedila je molitva krunice.

Na kraju molitve i pjesme župnik je na sve zazvao Božji blagoslov i pozvao na ponovno okupljanje slijedećeg dana.

Pročitajte još

Hodočašće u Mariju Bistricu 2024.

U subotu, 22. lipnja 2024., župljani Župe Sveti Martin na Muri krenuli su na tradicionalno hodočašće u Mariju Bistricu. Ovo hodočašće, koje se održava svake godine, privuklo je veliki broj vjernika iz svih krajeva naše župe, koji su se okupili kako bi zajednički...

Čestijancu proslavljeno proštenje svetog Antuna Padovanskoga

U nedjelju, 16. lipnja u Čestijancu je proslavljeno proštenje sv. Antuna Padovanskoga. Misno slavlje je predvodio vlć. Mladen Gorupić. Prije završnog blagoslova župnik je uputio riječi zahvale svim okupljenim. Poslije misnog slavlja bilo je prigodno druženje uz...