+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

Bdijenje uoči blagdana Velike Gospe

Dodano : 14.08.2012

U utorak navečer  14. kolovoza uoči blagdana Velike Gospe u župnoj crkvi je započela misa bdijenja. Misu je služio domači župnik. Župnik je sve pozvao na molitvu i zagovor Presvetoj Bogorodici. Posebno je naglasio važnost vjere u uskrsnuće tijela. Mariju je Bog uzeo na nebo i dušom i tijelom, stoga smo svi pozvani učvrstiti svoju vjeru, kako molimo u vjerovanju, u uskrsnuće tijela.

Nakon misnog slavlja bila je procesija sa upaljenim svijećema  i Majkom Božjom, koju je nosio bogoslov Krisitjan Stojko, prema župnom dvoru. Pored župnog dvora nalazi se bina gdje će biti misa na blagdan Velike Gospe i postolje gdje postavljen kip Majke Božje. Tijekom procesije zbor je predvodio pjevanje marijanskih pjesama. Nakon postavljanja kipa Majke Božje uslijedila je molitva krunice.

Na kraju molitve i pjesme župnik je na sve zazvao Božji blagoslov i pozvao na ponovno okupljanje slijedećeg dana.

Pročitajte još

Poziv na proslavu 25. obljetnice beatifikacije bl. Alojzija Stepinca

Draga braćo svećenici, draga braćo i sestre, blaženi kardinal Alojzije Stepinac, zagrebački nadbiskup, koji je trpio do smrti iz ljubavi prema Bogu, Crkvi i svome hrvatskom narodu, već 25 godina na osobit je način prisutan na putu života Crkve kao zagovornik,...

Sveta Misa povodom početka nove školske 2023./2024. godine

Svake godine prije početka škole u župnoj crkvi, sakupljamo se na Svetoj Misi, kako bi molili za darove Duha Svetoga. Ove godine služena je Sveta Misa 03. rujna 2023. povodom početka nove školske godine 2023./2024. I ove godine okupio se velik broj djece, roditelja...