BL. ALOJZIJE STEPINAC PREPORUČIVAO JE OVU MOLITVU DA SE IZBAVIMO OD ZLA

BL. ALOJZIJE STEPINAC PREPORUČIVAO JE  OVU MOLITVU DA SE IZBAVIMO OD ZLA

Osim Papine molitve protiv Zloga, bl. Alojzije Stepinac je molio i sljedeću molitvu, kao privatni egzorcizam, svakog jutra i večeri. Preporučivao ju je i drugima, posebno župnicima, poglavarima zajednica, obitelji… s blagoslovljenim raspelom u ruci i živom vjerom. Evo i te molitve: „Ova molitva je nadasve aktualna danas u eskalaciji zla. Moli je i ti kad si u bilo kojoj potrebi s čvrstom vjerom i križem u ruci:

† U ime Boga Oca, † U ime Boga Sina, † U ime Boga Duha Svetoga, † U ime Isusa Krista jedinoga Gospodara i Spasitelja našega, † U ime preblažene Djevice Marije Njegove i naše Majke: zapovijedam ti, Sotono, i svaki oholi, lakomi i bludni duše, duše srdžbe, mržnje i svake zle volje; duše tjeskobe, straha, malodušnosti i očaja; duše laži, prijevare, zavisti i ljubomore i svakog drugog zla, da odstupiš od mene (od ove kuće, od moje obitelji, od ovog skupa, od ove zajednice, od moje župe, od moje biskupije, od moga naroda, od te i te (ime) osobe, od cijeloga svijeta, itd.) i dadeš mjesto Duhu Svetomu Utješitelju! (križajući se križem † na sve četiri strane): Evo križa Gospodnjega, bježite stranke protivnikove, pobijedio je lav iz plemena Judina, korijen Davidov, aleluja! (i poljubi Križ)

Skip to content