+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

BLAGDAN BEZGREŠNOG ZAČEĆA BDM PROSLAVLJEN I KOD POKLONCA U GORNJEM KONCOVČAKU

Dodano : 10.12.2019

BLAGDAN BEZGREŠNOG ZAČEĆA BDM PROSLAVLJEN
I KOD POKLONCA U GORNJEM KONCOVČAKU

Unatoč prohladnom i kišovitom vremenu blagdan Bezgrešnog začeća BDM je svečano proslavljen i u Gornjem Koncovčaku kod poklonca Bezgrešnog začeća BDM.
Misu je predslavio mons. Antun Perčić, arhiđakon međimurski. Uz arhiđakona i domačeg župnika bili su prisutni vlč. Tomislav Leskovar, vlč. Josip Horvat i vlč. Tomislav Antekolović.
Poklonac se nalazi na imanju obitelji Srpak Stanka i Nade i oni su ga dali podići.
Mons. Perčić naglasio je važnost blažene djevice Marije, ali i sve prisutne pozvao da slijede njezin primjer u slušanju Božje Riječi. Potaknut prvim čitanjem spomenuo je što se događa kada čovjek sagriješi. Kada čovjek sagriješi udaljava se od Boga. Bez obzira što se čovjek udaljio od Boga, Bog dolazi čovjeku kao druga božanska osoba – Isus Krist, te nas spašava, zaključio je arhiđakon.
Pjevanje na misi su predvodili stariji pjevači.

Pročitajte još

Zahvala za blagoslov kuća i obitelji!

Ove godine blagoslov obitelji i kuća je primilo 770 obitelji, više od lani, a ipak manje nego preklani. Ove godine bilo je novih obitelji koji su primili blagoslov, obitelji koji su uselili u novu kuću ili su kupili kuću i sada su naši župljani. Neke obitelji koje...