+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

BLAGDAN PRESVETOG TIJELA I KRVI KRISTOVE

Dodano : 08.06.2018

BLAGDAN PRESVETOG TIJELA I KRVI KRISTOVE

U četvrtak 31. svibnja proslavili smo blagdan PRESVETOG TIJELA I KRVI KRISTOVE. Blagdan je to koji nam posebno doziva u svijest Božju prisutnost u sakramentu euharistije. Mi se hranimo tom hranom, ali Božju prisutnost trebamo pronositi u svoj svakidašnji život. Zato se i održavaju tijelovske procesije kako bismo si to još više posvijestili. 
Baldahin su nosili vatrogasci, a prvopričesnici u bijelini su išli ispred Presvetog Oltarskog Sakramenta te bacali cvijeće.

 

Pročitajte još

Poziv na proslavu 25. obljetnice beatifikacije bl. Alojzija Stepinca

Draga braćo svećenici, draga braćo i sestre, blaženi kardinal Alojzije Stepinac, zagrebački nadbiskup, koji je trpio do smrti iz ljubavi prema Bogu, Crkvi i svome hrvatskom narodu, već 25 godina na osobit je način prisutan na putu života Crkve kao zagovornik,...

Sveta Misa povodom početka nove školske 2023./2024. godine

Svake godine prije početka škole u župnoj crkvi, sakupljamo se na Svetoj Misi, kako bi molili za darove Duha Svetoga. Ove godine služena je Sveta Misa 03. rujna 2023. povodom početka nove školske godine 2023./2024. I ove godine okupio se velik broj djece, roditelja...