+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

DAN POBJEDE I DOMOVINSKE ZAHVALNOSTI I DAN HRVATSKIH BRANITELJA

Dodano : 05.08.2018

SVEČANO OBILJEŽEN DAN POBJEDE I DOMOVINSKE ZAHVALNOSTI
I DAN HRVATSKIH BRANITELJA

U nedjelju 05. kolovoza svečano smo obilježili “DAN POBJEDE I DOMOVINSKE ZAHVALNOSTI I DAN HRVATSKIH BRANITELJA”.
Slavlje je započelo jutarnjom svetom misom koju je služio mons. Antun Perčić generalni vikar naše biskupije. U propovijedi je naglasio važnost kruha koja je povezana sa žrtvom, prije svega sa Kristovom žrtvom. Branitelji su dali svoju žrtvu koju treba cijeniti. Sve je pozvao na molitvu za domovinu. Na misnom slavlju su bili prisutni načelnik općine Dražen Crnčec, njegov zamjenik Martin Srša, neki članovi općinskog vijeća, načelnik policijske postaje Mursko Središće Miljenko Vrbanec, branitelji, te predstavnici nekih udruga koje djeluju na području općine Sveti Martin na Muri.
Nakon misnog slavlja domači župnik je predvodio molitvu ispred spomen ploče poginulim braniteljima kod kipa sv. Martina biskupa gdje su predstavnici branitelja, općine, policije i udruga zapalili svijeće i položili cvijeće.
U popodnevnim satima je bilo zajedničko druženje kod “DOMA BRANITELJA”.

 

Pročitajte još

Poziv na proslavu 25. obljetnice beatifikacije bl. Alojzija Stepinca

Draga braćo svećenici, draga braćo i sestre, blaženi kardinal Alojzije Stepinac, zagrebački nadbiskup, koji je trpio do smrti iz ljubavi prema Bogu, Crkvi i svome hrvatskom narodu, već 25 godina na osobit je način prisutan na putu života Crkve kao zagovornik,...

Sveta Misa povodom početka nove školske 2023./2024. godine

Svake godine prije početka škole u župnoj crkvi, sakupljamo se na Svetoj Misi, kako bi molili za darove Duha Svetoga. Ove godine služena je Sveta Misa 03. rujna 2023. povodom početka nove školske godine 2023./2024. I ove godine okupio se velik broj djece, roditelja...