+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

GODIŠNJE KLANJANJE I ZAHVALA ZA PLODOVE ZEMLJE

Dodano : 22.10.2019

U četvrtak 10. listopada u našoj župi je održano
“GODIŠNJE KLANJANJE” i “DAN ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE”

Misno slavlje je predvodio vlč. Marijan Horvat, župnik u Murskom Središću. Govoreći o vrijednosti svakidašnje hrane povezao je Božju prisutnost u sakramentu euharistije, koja se također očituje u hrani.
Dani zahvalnosti za plodove zemlje obilježeni su u suradnji sa Osnovnom školom.
Čitav dan je bilo klanjanje u župnoj crkvi!

Pročitajte još

Poziv na proslavu 25. obljetnice beatifikacije bl. Alojzija Stepinca

Draga braćo svećenici, draga braćo i sestre, blaženi kardinal Alojzije Stepinac, zagrebački nadbiskup, koji je trpio do smrti iz ljubavi prema Bogu, Crkvi i svome hrvatskom narodu, već 25 godina na osobit je način prisutan na putu života Crkve kao zagovornik,...

Sveta Misa povodom početka nove školske 2023./2024. godine

Svake godine prije početka škole u župnoj crkvi, sakupljamo se na Svetoj Misi, kako bi molili za darove Duha Svetoga. Ove godine služena je Sveta Misa 03. rujna 2023. povodom početka nove školske godine 2023./2024. I ove godine okupio se velik broj djece, roditelja...