+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

HODOČAŠĆE U SVETIŠTE MAJKE BOŽJE TRSATSKE

Dodano : 05.08.2018

HODOČAŠĆE U SVETIŠTE MAJKE BOŽJE TRSATSKE

U subotu 04. kolovoza naša župa hodočastila je u svetište Majke Božje Trsatske. Krenuli smo u ranim jutarnjim satima  i uz ugodnu vožnju smo stigli na Trsat u 8.30 sati. U zajedničkoj procesiji uz pjesmu i molitvu molili smo zagovor Majke Božje Trsatske. Nakon ulazne procesije bila je mogućnost pristupiti sakramentu svete ispovijedi, a u 9.00 sati je bila pobožnost križnog puta.
Zajedničko misno slavlje bilo je u 10.00 sati na kojem je propovijedao je fra Tomislav Faletar.
Po završetku misnog slavlja svi hodočasnici išili su u procesiji oko glavnog oltara.
U popodnevnim satima otišli smo na otok Krk u Malinsku.

Pročitajte još

Poziv na proslavu 25. obljetnice beatifikacije bl. Alojzija Stepinca

Draga braćo svećenici, draga braćo i sestre, blaženi kardinal Alojzije Stepinac, zagrebački nadbiskup, koji je trpio do smrti iz ljubavi prema Bogu, Crkvi i svome hrvatskom narodu, već 25 godina na osobit je način prisutan na putu života Crkve kao zagovornik,...

Sveta Misa povodom početka nove školske 2023./2024. godine

Svake godine prije početka škole u župnoj crkvi, sakupljamo se na Svetoj Misi, kako bi molili za darove Duha Svetoga. Ove godine služena je Sveta Misa 03. rujna 2023. povodom početka nove školske godine 2023./2024. I ove godine okupio se velik broj djece, roditelja...