+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

HODOČAŠĆE U SVETIŠTE MAJKE BOŽJE TRSATSKE

Dodano : 05.08.2018

HODOČAŠĆE U SVETIŠTE MAJKE BOŽJE TRSATSKE

U subotu 04. kolovoza naša župa hodočastila je u svetište Majke Božje Trsatske. Krenuli smo u ranim jutarnjim satima  i uz ugodnu vožnju smo stigli na Trsat u 8.30 sati. U zajedničkoj procesiji uz pjesmu i molitvu molili smo zagovor Majke Božje Trsatske. Nakon ulazne procesije bila je mogućnost pristupiti sakramentu svete ispovijedi, a u 9.00 sati je bila pobožnost križnog puta.
Zajedničko misno slavlje bilo je u 10.00 sati na kojem je propovijedao je fra Tomislav Faletar.
Po završetku misnog slavlja svi hodočasnici išili su u procesiji oko glavnog oltara.
U popodnevnim satima otišli smo na otok Krk u Malinsku.

Pročitajte još

Sveta misa za sve vatrogasce u kapeli Sv. Margarete u Kapelščaku

Ove nedjelje 05. svibnja 2024. u kapeli sv. Margarete u Kapelščaku, povodom blagdana sv. Florijana, služena je sveta misa za sve članove vatrogasnih društava. Župnik je sve pozvao da nasljeduju Božju Riječ i pomažu bližnjemu, kao što je to činio i sv. Florijan....