+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

HODOČAŠĆE U VOJVODINU

Dodano : 24.11.2019

HODOČAŠĆE U VOJVODINU

Župljani naše župe sa župnikom  16. i 17. studenog hodočastili su u Vojvodinu.
Prvog dana smo posjetili Petrovaradin i Novi Sad. Petrovaradin je u povijesti s nama dosta povezan. Tamo je rođen ban Josip Jelačić, a biskup Juraj Strossmayer je obavljao službu kapelana. U slobodno vrijeme u Novom Sadu smo razgledali katoličku crkvu Imena Marijinog i pomolili se.
Smješteni smo bili u Paliću pored jezera. U blizini je bila degustacija vina i večera u jednom salašu.
Drugi dan u katedrali u Subotici je bila sveta misa. U Subotici službu konzula prvog razreda obavlja naš župljanin Mihael Tomšić, te nas je posjetio u subotu navečer i u nedjelju bio s nama na svetoj misi i malo progovorio o samoj Subotici. U pratnji lokalnog vodiča posjetili smo gradsku kuću. Generalni konzul u Subotici je Velimir Pleša iz Međimurja.
Popodne smo krenuli prema Hrvatskoj i  zaustavili  se u Osijeku na ranoj večeri.
Dva dana su premalo da bismo sve detaljno razgledali, ali smo barem malo doživjeli ljepotu Vojvodine.

 

Pročitajte još

Tradicionalno otvorena sezona – blagoslovljena vozila i vozači

Tradicionalno na Uskrsni ponedjeljak, već 20 godina zaredom, u Sveti Martin na Muri, na svečanu misu i blagoslov dolazi nam Oldtimer klub Međimurje; ove godine sudjelovali su i članovi iz Slovenije, Austrije, Mađarske i Njemačke, kao i Kuburaško društvo “Prva...