+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

HODOČAŠĆE U VOJVODINU

Dodano : 24.11.2019

HODOČAŠĆE U VOJVODINU

Župljani naše župe sa župnikom  16. i 17. studenog hodočastili su u Vojvodinu.
Prvog dana smo posjetili Petrovaradin i Novi Sad. Petrovaradin je u povijesti s nama dosta povezan. Tamo je rođen ban Josip Jelačić, a biskup Juraj Strossmayer je obavljao službu kapelana. U slobodno vrijeme u Novom Sadu smo razgledali katoličku crkvu Imena Marijinog i pomolili se.
Smješteni smo bili u Paliću pored jezera. U blizini je bila degustacija vina i večera u jednom salašu.
Drugi dan u katedrali u Subotici je bila sveta misa. U Subotici službu konzula prvog razreda obavlja naš župljanin Mihael Tomšić, te nas je posjetio u subotu navečer i u nedjelju bio s nama na svetoj misi i malo progovorio o samoj Subotici. U pratnji lokalnog vodiča posjetili smo gradsku kuću. Generalni konzul u Subotici je Velimir Pleša iz Međimurja.
Popodne smo krenuli prema Hrvatskoj i  zaustavili  se u Osijeku na ranoj večeri.
Dva dana su premalo da bismo sve detaljno razgledali, ali smo barem malo doživjeli ljepotu Vojvodine.

 

Pročitajte još

Poziv na proslavu 25. obljetnice beatifikacije bl. Alojzija Stepinca

Draga braćo svećenici, draga braćo i sestre, blaženi kardinal Alojzije Stepinac, zagrebački nadbiskup, koji je trpio do smrti iz ljubavi prema Bogu, Crkvi i svome hrvatskom narodu, već 25 godina na osobit je način prisutan na putu života Crkve kao zagovornik,...

Sveta Misa povodom početka nove školske 2023./2024. godine

Svake godine prije početka škole u župnoj crkvi, sakupljamo se na Svetoj Misi, kako bi molili za darove Duha Svetoga. Ove godine služena je Sveta Misa 03. rujna 2023. povodom početka nove školske godine 2023./2024. I ove godine okupio se velik broj djece, roditelja...