+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

MISA POVODOM SREDIŠNJE PROSLAVE DANA TURIZMA OPĆINE SVETI MARTIN NA MURI

Dodano : 13.08.2018

MISA POVODOM SREDIŠNJE PROSLAVE DANA TURIZMA OPĆINE SVETI MARTIN NA MURI

U nedjelju 12. kolovoza u parku pored župnog dvora služena  je svečana sveta misa povodom središnje proslave dana turizma općine Sveti Martin na Muri.
Misu je služio domači župnik, a prije početka misnog slavlja sve prisutne je pozdravio, posebno načelnika općine Dražena Crnčeca, zamjenika načelnika Martina Sršu i  potpredsjednika županijske skupštine međimurske županije Franju Makovca.
U propovijedi se župnik osvrnuo na nedjeljnja čitanja te konkretizirao kako mi trebamo slijediti Božju Riječ. Starozavjetni prorok Ilija sukobio se s propovijednicima sa vrlo raširenoga štovanja Baala, poganskoga božanstva i kada je to učinio uspješno, morao je bježati. U pustinji se suočio sam sa sobom i Bog ga čudesno hrani kruhom i vodom. U evanđelju kaže Isus, ja sam kruh živi koji je s neba sišao. Važno se hraniti tim nebeskim kruhom i dolaziti na svete mise. Svoje razmišljanje župnik je završio riječima drugog čitanja iz Pavlove Poslanice Efežanima: “Daleko od vas svaka gorčina i srdžba, i gnjev i vika. Budite jedni drugima dobrostivi, milosrdni, praštajte jedni drugima kao što i Bog u Kristu nama oprosti”.
Pjevanje na misi je predvodio stariji mješoviti zbor uz kantora Božidara Frančića
Bilo je ugodno i lijepo  vrijeme, a  na misi se okupilo više stotina vjernika.

Hvala svima koji su na bilo koji način pomogli u tehničkom smislu za slavlje svete mise –  postavljanje bine, klupe, razglasa, posudbe suncobrama, kićenja…

Pročitajte još

Poziv na proslavu 25. obljetnice beatifikacije bl. Alojzija Stepinca

Draga braćo svećenici, draga braćo i sestre, blaženi kardinal Alojzije Stepinac, zagrebački nadbiskup, koji je trpio do smrti iz ljubavi prema Bogu, Crkvi i svome hrvatskom narodu, već 25 godina na osobit je način prisutan na putu života Crkve kao zagovornik,...

Sveta Misa povodom početka nove školske 2023./2024. godine

Svake godine prije početka škole u župnoj crkvi, sakupljamo se na Svetoj Misi, kako bi molili za darove Duha Svetoga. Ove godine služena je Sveta Misa 03. rujna 2023. povodom početka nove školske godine 2023./2024. I ove godine okupio se velik broj djece, roditelja...