+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

Sveta misa povodom dana turizma

Dodano : 12.08.2012

U nedjelju 12.08.2012. pored župnog dvora na otvorenom služena je sveta misa povodom središnje proslave dana turizma općine Sveti Martin na Muri. Misu je služio domaći župnik, a zajedno s njim misu je služio i prečasni Antun Perčić, kancelar naše biskupije, koji je rodom iz župe Sveti Martin na Muri. Uz mnogobrojne vjernike misi su nazočili načelnik općine Fanjo Makovec i njegov zamjenik Marijan Colar, te neki vijećnici općinskog vijeća. Svojim pjevanjem  i novim odijelima župni mješvoti zbor posebno je uzveličao misno slavlje.

U propovijedi župnik je sve pozvao da budemo dobri gosti za svakog čovjeka, ali da ne smijemo zaboraviti da primamo i Boga u svoj svakodnevni život, odnosno da on bude uvijek naš gost, kako bismo imali što više njegove milsoti. Posebno je naglasio riječi apostola Pavla koji kaže : “Budite jedni drugima dobrostivi, milosrdni; praštajte jedni drugima kao što i Bog u Kristu nama oprosti. Budite dakle nasljedovatelji Božji kao djeca ljubljena i hodite u ljubavi kao što je i Krist ljubio vas i sebe predao za nas kao prinos i žrtvu Bogu na ugodan miris”.  Na kraju misnog slavlja župnik je sve pozvao na duhovnu pripravu za blagdan Velike Gospe, kada je u župi Sveti Martin na Muri veliko proštenje.

 

Pročitajte još

Poziv na proslavu 25. obljetnice beatifikacije bl. Alojzija Stepinca

Draga braćo svećenici, draga braćo i sestre, blaženi kardinal Alojzije Stepinac, zagrebački nadbiskup, koji je trpio do smrti iz ljubavi prema Bogu, Crkvi i svome hrvatskom narodu, već 25 godina na osobit je način prisutan na putu života Crkve kao zagovornik,...

Sveta Misa povodom početka nove školske 2023./2024. godine

Svake godine prije početka škole u župnoj crkvi, sakupljamo se na Svetoj Misi, kako bi molili za darove Duha Svetoga. Ove godine služena je Sveta Misa 03. rujna 2023. povodom početka nove školske godine 2023./2024. I ove godine okupio se velik broj djece, roditelja...