+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

Sveta misa povodom dana turizma

Dodano : 12.08.2012

U nedjelju 12.08.2012. pored župnog dvora na otvorenom služena je sveta misa povodom središnje proslave dana turizma općine Sveti Martin na Muri. Misu je služio domaći župnik, a zajedno s njim misu je služio i prečasni Antun Perčić, kancelar naše biskupije, koji je rodom iz župe Sveti Martin na Muri. Uz mnogobrojne vjernike misi su nazočili načelnik općine Fanjo Makovec i njegov zamjenik Marijan Colar, te neki vijećnici općinskog vijeća. Svojim pjevanjem  i novim odijelima župni mješvoti zbor posebno je uzveličao misno slavlje.

U propovijedi župnik je sve pozvao da budemo dobri gosti za svakog čovjeka, ali da ne smijemo zaboraviti da primamo i Boga u svoj svakodnevni život, odnosno da on bude uvijek naš gost, kako bismo imali što više njegove milsoti. Posebno je naglasio riječi apostola Pavla koji kaže : “Budite jedni drugima dobrostivi, milosrdni; praštajte jedni drugima kao što i Bog u Kristu nama oprosti. Budite dakle nasljedovatelji Božji kao djeca ljubljena i hodite u ljubavi kao što je i Krist ljubio vas i sebe predao za nas kao prinos i žrtvu Bogu na ugodan miris”.  Na kraju misnog slavlja župnik je sve pozvao na duhovnu pripravu za blagdan Velike Gospe, kada je u župi Sveti Martin na Muri veliko proštenje.

 

Pročitajte još

Hodočašće u Mariju Bistricu 2024.

U subotu, 22. lipnja 2024., župljani Župe Sveti Martin na Muri krenuli su na tradicionalno hodočašće u Mariju Bistricu. Ovo hodočašće, koje se održava svake godine, privuklo je veliki broj vjernika iz svih krajeva naše župe, koji su se okupili kako bi zajednički...

Čestijancu proslavljeno proštenje svetog Antuna Padovanskoga

U nedjelju, 16. lipnja u Čestijancu je proslavljeno proštenje sv. Antuna Padovanskoga. Misno slavlje je predvodio vlć. Mladen Gorupić. Prije završnog blagoslova župnik je uputio riječi zahvale svim okupljenim. Poslije misnog slavlja bilo je prigodno druženje uz...