+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

MISA SREDIŠNJE PROSLAVE DANA TURIZMA OPĆINE SVETI MARTIN NA MURI

Dodano : 14.08.2016

dani turizma10

MISA SREDIŠNJE PROSLAVE DANA TURIZMA OPĆINE SVETI MARTIN NA MURI

U nedjelju 14. kolovoza u našoj župi služena je misa za sve žitelje Općine i župe, kao i svake nedjelje, ali danas je to bilo posebno povodom središnje proslave dana turizma općine Sveti Martin na Muri. Uz načelnika općine Franju Makovca, njegovom zamjenicom Petrom Novinščak, predsjednikom općinskog vijeća Draženom Crnčecom misi je prisustvovalo veliko mnoštvo vjernika. Misa je bila na otvorenom u parku župnog dvora. Prije početka misnog slavlja župnik je sve srdačno pozdravio, posebno načelnika, zamjenicu i predsjednika općinskog vijeća.

dani turizma3dani turizma6
U propovijedi je župnik sve pozvao da se ne stide svojeg kršćanstva. Budući da je danas i spomendan sv. Maksimilijana Kolbea, spomenuo je njegovu žrtvu za bližnjega, kada je molio da uzmu njegov život umjesto oca obitelji i muža u logoru Auswitz u Poljskoj za vrijeme II. svjetskog rata. Današnje sveto evanđelje donosi Isusove riječi:„oganj dođoh baciti na zemlju pa što hoću ako je već planuo!“ Oganj nas može razdijeliti, ali trebamo se naći na pravoj strani, odnosno Isusovoj zaključio je župnik.
Na kraju je svima čestitao mjesni praznik te na sve zazvao Božji blagoslov!

daniturizma9daniturizma8

dani turizma2DSCN1286

DSCN1271DSCN1279

Pročitajte još

Poziv na proslavu 25. obljetnice beatifikacije bl. Alojzija Stepinca

Draga braćo svećenici, draga braćo i sestre, blaženi kardinal Alojzije Stepinac, zagrebački nadbiskup, koji je trpio do smrti iz ljubavi prema Bogu, Crkvi i svome hrvatskom narodu, već 25 godina na osobit je način prisutan na putu života Crkve kao zagovornik,...

Sveta Misa povodom početka nove školske 2023./2024. godine

Svake godine prije početka škole u župnoj crkvi, sakupljamo se na Svetoj Misi, kako bi molili za darove Duha Svetoga. Ove godine služena je Sveta Misa 03. rujna 2023. povodom početka nove školske godine 2023./2024. I ove godine okupio se velik broj djece, roditelja...