+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

MISA ZAHVALNICA I PROSLAVA SVETOG HUBERTA

Dodano : 04.11.2018

MISA ZAHVALNICA I PROSLAVA SVETOG HUBERTA

U nedjelju 04. studenog u kapeli sv. Margarete u Kapelščaku služena je sv. misa zahvalnica kojom smo zahvalili za sve plodove zemlje, ali i za svaki ljudski napor koji je uložen. Ujedno smo molili snagu i milost Božju da sve što činimo bude u skladu sa Božjom voljom. Današnja  sveta čitanja potiču nas na ljubav prema Bogu i bližnjemu, te je župnik stoga sve pozvao da prepoznaju Božju prisutnost u bližnjemu, a posebno ja istaknuo vrijednost rečenice iz prve Ivanove poslanice: „Rekne li tko: „Ljubima Boga“, a mrzi brata svog, lažac je. Jer tko ne ljubi svoga brata kojega vidi, Boga kojega ne vidi ne može ljubiti. I ovu zapovijed imamo od njega: Tko ljubi Boga, da ljubi i brata svoga (1 Iv 4, 20-21).
Na misi su sudjelovali i članovi lovačkog društva „Trčka“ Sveti Martin na Muri i gosti. Jučer je bio blagdan svetog Huberta, zaštitnika lovaca. Predaja kaže da se svetom Hubertu Krist objavio u svjetlećem križu koji mu je pokazao jelen, Hubert je u tom znaku prepoznao poziv da svoj život posveti Bogu. Župnik je naglasio da je križ za sve nas poziv da se više  otvorimo Bogu i njegovoj milosti.
Misno slavlje je uveličao  pjevanjem zbor mladih!

Pročitajte još

Hodočašće u Mariju Bistricu 2024.

U subotu, 22. lipnja 2024., župljani Župe Sveti Martin na Muri krenuli su na tradicionalno hodočašće u Mariju Bistricu. Ovo hodočašće, koje se održava svake godine, privuklo je veliki broj vjernika iz svih krajeva naše župe, koji su se okupili kako bi zajednički...

Čestijancu proslavljeno proštenje svetog Antuna Padovanskoga

U nedjelju, 16. lipnja u Čestijancu je proslavljeno proštenje sv. Antuna Padovanskoga. Misno slavlje je predvodio vlć. Mladen Gorupić. Prije završnog blagoslova župnik je uputio riječi zahvale svim okupljenim. Poslije misnog slavlja bilo je prigodno druženje uz...