+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

MISA ZAHVALNICA ZA PLODOVE ZEMLJE I PROSLAVA SV. HUBERTA

Dodano : 03.11.2019

MISA ZAHVALNICA ZA PLODOVE ZEMLJE I PROSLAVA SV. HUBERTA

U nedjelju 03. studenog u kapeli sv. Margarete je služena misa zahvalnica za plodove zemlje. Također je svečano proslavljen i blagdan sv. Huberta, zaštitnika lovaca.
Misu je služio domaći župnik. U propovijedi, nadovezujući se na evanđelje, župnik je istaknuo kako trebamo poput Zakeja ići k Bogu i kada mu se približimo Bog će ući u naš život, kao što je ušao u život Zakeja. Dozvoliti Bogu da uđe u naš život znači mijenjati se nabolje. Dobar primjer nam je u tome Sv. Hubert, zaključio je župnik. Na kraju mise župnik je svima zahvalio, a lovcima predvođenim predsjednikom Dragutinom Bohnecom, čestitao njihovog zaštitnika sv. Huberta.

 

 

 

Pročitajte još