+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

NA DAN BISKUPSKOG REĐENJA BL. ALOJZIJA STEPINCA ČLANOVI ŽUPNOG PASTORALNOG VIJEĆA I ŽUPNOG KARITASA POSJETILI ŽUPU KRAŠIĆ

Dodano : 26.06.2017

NA DAN BISKUPSKOG REĐENJA BL. ALOJZIJA STEPINCA ČLANOVI ŽUPNOG PASTORALNOG VIJEĆA I ŽUPNOG KARITASA POSJETILI ŽUPU KRAŠIĆ

U subotu 24. lipnja članovi župnog pastoralnog vijeća i župnog karitasa sa župnikom posjetili su župu Krašić. Po dolasku u župu Krašić dočekao ih je domači župnik vlč. Dragutin Kučan koji je vrlo detaljno opisao mjesto, župu i djelovanje bl. Alojzija Stepinca. Nakon toga je župnik vlč. Ivan Herceg služio svetu misu. Poslije mise bio je razgled kuće u kojoj je boravio bl. Alojzije Stepinac.
Poklopilo se da je upravo 24. lipnja bl. Alojzije Stepinac ređen za biskupa, te je to bilo obogaćenje za ovo hodočašće. Župnik Herceg je poklonio domaćem župniku knjigu o župi Sveti Martin na Muri u kojoj se nalazi jedno poglavlje bl. Alojzije Stepinac u Svetom Martinu na Muri. Naime, 01. rujna 1935. godine bl. Alojzije Stepinac podijelio je u Sv. Martinu na Muri sakramenat sv. potvrde.

Nakon mise i razgleda župe Krašić uslijedila je okrepa u svetojanskim bregima i posjet jednom mlinu u župi sv. Jana, gdje se moglo vidjeti kako se nekada proizvodilo brašno, što je i poveznica na našim nekadašnjim mlinovima na rijeci Muri.
U večernjim satima bio je povratak u Sveti Martin na Muri.

Pročitajte još

Poziv na proslavu 25. obljetnice beatifikacije bl. Alojzija Stepinca

Draga braćo svećenici, draga braćo i sestre, blaženi kardinal Alojzije Stepinac, zagrebački nadbiskup, koji je trpio do smrti iz ljubavi prema Bogu, Crkvi i svome hrvatskom narodu, već 25 godina na osobit je način prisutan na putu života Crkve kao zagovornik,...

Sveta Misa povodom početka nove školske 2023./2024. godine

Svake godine prije početka škole u župnoj crkvi, sakupljamo se na Svetoj Misi, kako bi molili za darove Duha Svetoga. Ove godine služena je Sveta Misa 03. rujna 2023. povodom početka nove školske godine 2023./2024. I ove godine okupio se velik broj djece, roditelja...