+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

NAŠI MINISTRANTI SUDJELOVALI NA BISKUPIJSKOM HODOČAŠĆU MINISTRANATA U LUDBREGU

Dodano : 31.08.2019

BISKUPIJSKO HODOČAŠĆE MINISTRANATA U LUDBREGU

Ovog četvrtka, 29.8. se u Ludbregu održavalo biskupijsko hodočašće ministranata. Tako je iz naše župe hodočastilo 19 ministranata zajedno sa 11 ministranata iz Selnice uz pratnju Leona Rešetara i Tomislava Sakača. Hodočašće je započelo molitvom i uvodnim riječima organizatora vlč. Siniše Dudašeka (povjerenika za Pastoral duhovnih zvanja i ministranata VB). Nakon toga slijedio je rad po grupama na temu „Molitva i duhovni život“, gdje se kroz čitanje biblijskih tekstova i kroz pitanja diskutiralo o molitvenom životu svakoga od nas. Nakon rada po grupama bilo je vremena za pristupanje sakramentu pomirenja, a nakon čega je počelo euharistijsko slavlje koje je predvodio vlč. Petar Mlakar (duhovnik u Međubiskupijskom sjemeništu na zagrebačkoj Šalati). U svojoj propovijedi je istaknuo kako se Bog jako dobro pripremio za „novu školsku godinu“ te je nabavio jako puno bilježnica – toliko puno da za svakog od nas ima jednu bilježnicu. Tako Bog u naše bilježnice običnom olovkom piše sve naše grijehe, a zlatnom nalivperom piše sva naša dobra djela. Naglasio je kako Bog prilikom sakramenta pomirenja gumicom briše sve što je napisano olovkom te to Bog voli činiti. Na kraju, vlč. Mlakar je zaključio kako bi mi ljudi trebali činiti dobra djela da bi naša „bilježnica“ blistala zlatnim sjajem. Bitno je i napomenuti da su svi ministranti tijekom mise bili obučeni u ministrantske haljine te tako uveličali misno slavlje. Nakon mise bila je pauza za ručak, a zatim smo svi pošli u župnu crkvu gdje je bilo klanjanje koje je predvodio vlč. Dudašek, čime je i završilo ovogodišnje hodočašće ministranata.
Tomislav Sakač

 

Pročitajte još

Zahvala za blagoslov kuća i obitelji!

Ove godine blagoslov obitelji i kuća je primilo 770 obitelji, više od lani, a ipak manje nego preklani. Ove godine bilo je novih obitelji koji su primili blagoslov, obitelji koji su uselili u novu kuću ili su kupili kuću i sada su naši župljani. Neke obitelji koje...