+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

Obilježen Dan pobjede i Domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja

Dodano : 05.08.2023

U Svetom Martinu na Muri obilježen je Dan pobjede i Domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja.

Svetoj misi nazočni su bili svetomartinski branitelji sa svojim predsjednikom Radovan Kočila , načelnik općine Martin Srša, predsjednik općinskog vijeća Ivica Kutnjak,  načelnik Policijske postaje Mursko Središće Miljenko Vrbanec  te predstavnici Hrvatske vojske kako i članovi obitelji poginulih i umrlih hrvatskih branitelja s područja svetomartinske općine i župe.

Nakon Svete mise kod Spomen obilježja poginulim Hrvatskim branitelja položen je vijenac te su zapaljene svijeće.

Vlč. Ivan Herceg predvodio je misu te molitvu za branitelje i domovinu,  a trenutak je svečanijim svojim nastupom učinio Župni pjevački zbor.

 

Pročitajte još

Poziv na proslavu 25. obljetnice beatifikacije bl. Alojzija Stepinca

Draga braćo svećenici, draga braćo i sestre, blaženi kardinal Alojzije Stepinac, zagrebački nadbiskup, koji je trpio do smrti iz ljubavi prema Bogu, Crkvi i svome hrvatskom narodu, već 25 godina na osobit je način prisutan na putu života Crkve kao zagovornik,...

Sveta Misa povodom početka nove školske 2023./2024. godine

Svake godine prije početka škole u župnoj crkvi, sakupljamo se na Svetoj Misi, kako bi molili za darove Duha Svetoga. Ove godine služena je Sveta Misa 03. rujna 2023. povodom početka nove školske godine 2023./2024. I ove godine okupio se velik broj djece, roditelja...