+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

Obilježen Dan pobjede i Domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja

Dodano : 05.08.2023

U Svetom Martinu na Muri obilježen je Dan pobjede i Domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja.

Svetoj misi nazočni su bili svetomartinski branitelji sa svojim predsjednikom Radovan Kočila , načelnik općine Martin Srša, predsjednik općinskog vijeća Ivica Kutnjak,  načelnik Policijske postaje Mursko Središće Miljenko Vrbanec  te predstavnici Hrvatske vojske kako i članovi obitelji poginulih i umrlih hrvatskih branitelja s područja svetomartinske općine i župe.

Nakon Svete mise kod Spomen obilježja poginulim Hrvatskim branitelja položen je vijenac te su zapaljene svijeće.

Vlč. Ivan Herceg predvodio je misu te molitvu za branitelje i domovinu,  a trenutak je svečanijim svojim nastupom učinio Župni pjevački zbor.

 

Pročitajte još

Tradicionalno otvorena sezona – blagoslovljena vozila i vozači

Tradicionalno na Uskrsni ponedjeljak, već 20 godina zaredom, u Sveti Martin na Muri, na svečanu misu i blagoslov dolazi nam Oldtimer klub Međimurje; ove godine sudjelovali su i članovi iz Slovenije, Austrije, Mađarske i Njemačke, kao i Kuburaško društvo “Prva...