+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

Održan Križni put 2022. godine

Dodano : 22.03.2022

Župa Svetog Martina biskupa svake godine organizira križni put po cijeloj župi. Pobožnost križnog puta stavlja vjernicima, ali i drugim ljudima na srce razmišljanje o smislu žrtve, ljubavi i života želeći podsjetiti da je i sam Bog imao svoj križni put, ali da je poslije tog puta, došlo Uskrsnuće.

Dužina puta je oko 22 kilometra, a predviđeno je trajanje do osam sati. Pobožnost križnog puta stavlja vjernicima, ali i drugim ljudima na srce razmišljanje o smislu žrtve, o smislu ljubavi i o smislu života. Na koncu ta pobožnost želi nas podsjetiti da je i sam Bog imao svoj križni put, ali da je poslije tog puta došlo Uskrsnuće.

Ove godine križni put je održan 20. ožujka 2022. godine gdje se okupio velik broj vjernika župe, koji su zajedno sa župnikom Mladenom Gorupićem obišli sve pilove i križeve župe.

 

Pročitajte još