+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

ODRŽAN “KURSILJO” ZA OVOGODIŠNJE KRIZMANIKE

Dodano : 26.02.2018

ODRŽAN KURSILJO ZA OVOGODIŠNJE  KRIZMANIKE

Od 23. do 25. veljače u našoj župi je održan  tečaj radosnog kršćanstva, odnosno kursiljo  za ovogodišnje krizmanike. Nakon uvodnog blagoslova i pozdrava župnika, započeo je kursiljo. Temu „Tko sam ja?“ , kao i mnoge druge, održao je preč. Stjepan Najman koji je vikend proveo sa 9 animatora koji su također prenijeli svoja iskustva i svjedočanstva ovim mladim ljudima. To su bili: Marija Cingula (Traganje za vrijednošću), Jelena Kutnjak (Kršćanin u svojoj Crkvi), Tihana (Produbljivanje),  Sebastijan (Zapreke u kršćanskom životu), Luka (Kralježnica), Anika (Mi i svijet, apostolat), Nikola (Prijateljska zajednica), Klara i rektorica Stela Posavec koja je vodila cijeli tečaj.


Vikend je bio ispunjen i raznim motivacijskim filmićima i prezentacijama, a uz sve to nije nedostajalo ni molitve, razgovora u grupama, smijeha, pjesma i igara. Susret je bio zaključen nedjeljnom svetom misom koju smo slavili zajedno sa ostalim žuipljanima.
U svemu je ovome najbitnije sjeme vjere koje smo posijali u srca ovih mladih ljudi koje će uz pomoć Duha Svetoga klijati i razvijati se. 
Nakon kursilja krizmanici su pisali dojmove, većina njih je zadovoljna samim tečajem. Koji žele pozvani su preko ljeta na Krapanj, kako bi još više učvrstili svoju vjeru.

Donosimo nekoliko dojmova krizmanika koji su se sastojali u odgovorima na slijedeća pitanja:
1.Je li ti drago što si ovaj vikend izdvojio/la za duhovni susret – zbog čega?
2.Koja te se tema posebno dojmila? U kojoj si temi (animatoru) osjetio/la poseban Božji dodir?3.Što si zapazio kao posebno vrijedno u cjelokupnom ostalom sadržaju (rad u grupi, zajednička molitva, pjesme, klanjanje, misa, igre, molitvena podrška…)?
4.Kako si doživio svoju grupu u razgovoru poslije teme i inače?
5.Je li se ovim susretaom promijenio tvoj odnos prema Bogu? Jesi li osjetio da je Bog proisutan u tvome životu, da te ljubi, vodi, prati…?
6.Imaš li kakve prijedloge ili primjedbe na program i sadržaj susreta?
7.Ocijeni svoje vrijeme provedeno ova tri dana!

1. Pa je, upoznala sam predobre ljude (animatore) i bilo mi je lijepo slušati njihove priče I gledati filmiće. 2. Jako mi se sviđala Marijina priča, a I Sebastianova jer sam se dosta toga naučila iz njegove priče(teme) 3. ZAJEDNIČKA MOLITVA, PJESME I PAUZE 🙂 4. Jako dobro, Anika je bila jako dobar animator 5. Da. 6. Možda malo više igra i pauze 🙂 7. Bilo mi je najbolje

1. Da, prvo sam mislio da će mi biti glupo i dosadno, ali je bilo odlično. 2. Najviše „zapreke u kršćanskom životu“ zato jer govori o svim problemima današnjice. 3. Najviše vrijedno je obraćanje Bogu(molitva). 4. Pa bilo je odlično, osim što sam imao dojam da je mentorica prestroga. 5. Jesam i zasigurno ću odsad više moliti i hodati na Svetu Misu. 6. Ne, sve je bilo odlično. 7. 5 – najbolje moguće iskorišteno vrijeme.

1. Da, bilo mi je jako lijepo družiti se I zabavljati 2. Traganje za vjernošću, ta tema me jako dirnula I bila je tužna priča 3. Pa da su nam animatori htjeli pokazati kako zapravo vjerovati u Boga i kako se dobro zabaviti zu molitve i pjesme 4. Pa bili smo dosta tihi, nismo se baš otvorili da bi pričali o tome, valjda zato jer nas je bilo sram 5. Da, jesam i vjerujem da će mi pomoći kad ga nešto zamolim 6. Nemam, sve je bilo super 7. 5 – najbolje moguće iskorišteno vrijeme

1. Da, jer sam dobila drugi pogled na Crkvu 2. Najviše su mi se dojmile teme od Luke i Sebastiana. 3. Pjesme 4. Dozivila sam ih kao zakon, dobre I smiješne ljude 5. Promijenio mi se odnos s Bogom, shvatila sam da me prati 6. Ne 7. 4

Pročitajte još

Hodočašće u Mariju Bistricu 2024.

U subotu, 22. lipnja 2024., župljani Župe Sveti Martin na Muri krenuli su na tradicionalno hodočašće u Mariju Bistricu. Ovo hodočašće, koje se održava svake godine, privuklo je veliki broj vjernika iz svih krajeva naše župe, koji su se okupili kako bi zajednički...

Čestijancu proslavljeno proštenje svetog Antuna Padovanskoga

U nedjelju, 16. lipnja u Čestijancu je proslavljeno proštenje sv. Antuna Padovanskoga. Misno slavlje je predvodio vlć. Mladen Gorupić. Prije završnog blagoslova župnik je uputio riječi zahvale svim okupljenim. Poslije misnog slavlja bilo je prigodno druženje uz...