+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

Održana Sveta Misa povodom Martinja te svečano otvorenje obnovljenog župnog dvora “farofa”

Dodano : 13.11.2023

U subotu 11. studenog 2023. na blagdan Svetog Martina održana je svečana Sveta Misa u crkvi Sv. Martina na kojoj su nazočili načelnik općine Martin Srša, predsjednik općinskog vijeća Ivica Kutnjak, vijećnici općine te gosti. Sv. Misu predvodio je mons. Antun Perčić, generalni vikar varaždinske biskupije. Mons. Antun je uputio jasnu poruku vjernicima da slijede duhovni put svetog Martina, bilo kroz molitvu, razmišljanje o vlastitom životu i načinu kako služe drugima.

Nakon Svete Mise održana je svečana procesija do župnog dvora kojeg je ujedno blagoslovio i službeno otvorio mons. Antun Perčić. Kao što znate župni dvor „farof“ dobio je novo i moderno ruho, a nakon blagoslova župnog dvora vlč. Mladen Gorupić zahvalio je svima koji su svojim angažmanom pripomogli da se projekt obnove župnog dvora realizira i da farof dobije sjaj koji i zaslužuje u 21. stoljeću. Galeriju slika sa Svete Mise, blagoslova župnog dvora te dodjelu priznanja osobama zaduženima da se ovaj projekt realizira pogledajte u nastavku;

Pročitajte još

Sveta misa za sve vatrogasce u kapeli Sv. Margarete u Kapelščaku

Ove nedjelje 05. svibnja 2024. u kapeli sv. Margarete u Kapelščaku, povodom blagdana sv. Florijana, služena je sveta misa za sve članove vatrogasnih društava. Župnik je sve pozvao da nasljeduju Božju Riječ i pomažu bližnjemu, kao što je to činio i sv. Florijan....