+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

Oštećenje kapele sv. Margarete

Dodano : 02.01.2021

Dragi moji župljani!

Budući da smo svjedoci, da je ovih dana bilo više potresa u našoj domovini, a najteže su bili pogođeni gradovi Petrinje, Gline i Siska, te okolna sela, potres se je osjetio i u Sv. Martinu na Muri.

Naša kapela Svete Margarete u Kapelščaku također je stradala. Prva oštećenja na kapeli bila su u ožujku, a sada su vidljiva nova oštećenja.

Možete pogledati slike oštećenja:

Što se tiče župne crkve, tu se nije dogodilo ništa značajno. Nekoliko je crjepova skliznulo iz svog ležišta, te ćemo to u najkraćem roku popraviti. Što se tiče unutrašnjosti crkve, na nekoliko mjesta bila je vidljiva boja na podu crkve koja je otpala.

Pročitajte još

Zahvala za blagoslov kuća i obitelji!

Ove godine blagoslov obitelji i kuća je primilo 770 obitelji, više od lani, a ipak manje nego preklani. Ove godine bilo je novih obitelji koji su primili blagoslov, obitelji koji su uselili u novu kuću ili su kupili kuću i sada su naši župljani. Neke obitelji koje...