+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

PALJENJE PRVE ADVENTSKE SVIJEĆE

Dodano : 01.12.2019

PALJENJE PRVE ADVENTSKE SVIJEĆE

Na prvu adventsku nedjelju 01. prosinca poslije mise zornice na Trgu Svetog Martina župnik je izmolio blagoslovnu molitvu i zapalio prvu adventsku svijeću, svijeću nade i pouzdanja u Boga. U svojim kućama kada palimo svijeću pozvani smo zajedno moliti, kako bismo dopustili da nas obasja Božje svijetlo, naglasio je župnik.
Poslije blagoslovne molitve župni mješoviti zbor otpjevao je prigodnu adventsku pjesmu.
Na misi zornici i molitvi uz mnoštvo vjernika bio je prisutan i načelnik Općine Držane Crnčec i njegov zamjenik Martin Srša.
Nakon molitve općina i turisitička zajednica sve prisutne je počastila čajem.

foto: Matej Ščavničar

 

 

 

Pročitajte još

Zahvala za blagoslov kuća i obitelji!

Ove godine blagoslov obitelji i kuća je primilo 770 obitelji, više od lani, a ipak manje nego preklani. Ove godine bilo je novih obitelji koji su primili blagoslov, obitelji koji su uselili u novu kuću ili su kupili kuću i sada su naši župljani. Neke obitelji koje...