+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

PALJENJE PRVE ADVENTSKE SVIJEĆE

Dodano : 01.12.2019

PALJENJE PRVE ADVENTSKE SVIJEĆE

Na prvu adventsku nedjelju 01. prosinca poslije mise zornice na Trgu Svetog Martina župnik je izmolio blagoslovnu molitvu i zapalio prvu adventsku svijeću, svijeću nade i pouzdanja u Boga. U svojim kućama kada palimo svijeću pozvani smo zajedno moliti, kako bismo dopustili da nas obasja Božje svijetlo, naglasio je župnik.
Poslije blagoslovne molitve župni mješoviti zbor otpjevao je prigodnu adventsku pjesmu.
Na misi zornici i molitvi uz mnoštvo vjernika bio je prisutan i načelnik Općine Držane Crnčec i njegov zamjenik Martin Srša.
Nakon molitve općina i turisitička zajednica sve prisutne je počastila čajem.

foto: Matej Ščavničar

 

 

 

Pročitajte još

Hodočašće u Mariju Bistricu 2024.

U subotu, 22. lipnja 2024., župljani Župe Sveti Martin na Muri krenuli su na tradicionalno hodočašće u Mariju Bistricu. Ovo hodočašće, koje se održava svake godine, privuklo je veliki broj vjernika iz svih krajeva naše župe, koji su se okupili kako bi zajednički...

Čestijancu proslavljeno proštenje svetog Antuna Padovanskoga

U nedjelju, 16. lipnja u Čestijancu je proslavljeno proštenje sv. Antuna Padovanskoga. Misno slavlje je predvodio vlć. Mladen Gorupić. Prije završnog blagoslova župnik je uputio riječi zahvale svim okupljenim. Poslije misnog slavlja bilo je prigodno druženje uz...