+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

PALJENJE PRVE ADVENTSKE SVIJEĆE

Dodano : 01.12.2019

PALJENJE PRVE ADVENTSKE SVIJEĆE

Na prvu adventsku nedjelju 01. prosinca poslije mise zornice na Trgu Svetog Martina župnik je izmolio blagoslovnu molitvu i zapalio prvu adventsku svijeću, svijeću nade i pouzdanja u Boga. U svojim kućama kada palimo svijeću pozvani smo zajedno moliti, kako bismo dopustili da nas obasja Božje svijetlo, naglasio je župnik.
Poslije blagoslovne molitve župni mješoviti zbor otpjevao je prigodnu adventsku pjesmu.
Na misi zornici i molitvi uz mnoštvo vjernika bio je prisutan i načelnik Općine Držane Crnčec i njegov zamjenik Martin Srša.
Nakon molitve općina i turisitička zajednica sve prisutne je počastila čajem.

foto: Matej Ščavničar

 

 

 

Pročitajte još

Poziv na proslavu 25. obljetnice beatifikacije bl. Alojzija Stepinca

Draga braćo svećenici, draga braćo i sestre, blaženi kardinal Alojzije Stepinac, zagrebački nadbiskup, koji je trpio do smrti iz ljubavi prema Bogu, Crkvi i svome hrvatskom narodu, već 25 godina na osobit je način prisutan na putu života Crkve kao zagovornik,...

Sveta Misa povodom početka nove školske 2023./2024. godine

Svake godine prije početka škole u župnoj crkvi, sakupljamo se na Svetoj Misi, kako bi molili za darove Duha Svetoga. Ove godine služena je Sveta Misa 03. rujna 2023. povodom početka nove školske godine 2023./2024. I ove godine okupio se velik broj djece, roditelja...