PALJENJE PRVE ADVENTSKE SVIJEĆE

Dodano : 01.12.2019

PALJENJE PRVE ADVENTSKE SVIJEĆE

Na prvu adventsku nedjelju 01. prosinca poslije mise zornice na Trgu Svetog Martina župnik je izmolio blagoslovnu molitvu i zapalio prvu adventsku svijeću, svijeću nade i pouzdanja u Boga. U svojim kućama kada palimo svijeću pozvani smo zajedno moliti, kako bismo dopustili da nas obasja Božje svijetlo, naglasio je župnik.
Poslije blagoslovne molitve župni mješoviti zbor otpjevao je prigodnu adventsku pjesmu.
Na misi zornici i molitvi uz mnoštvo vjernika bio je prisutan i načelnik Općine Držane Crnčec i njegov zamjenik Martin Srša.
Nakon molitve općina i turisitička zajednica sve prisutne je počastila čajem.

foto: Matej Ščavničar