+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

PREDSJEDNIK REPUBLIKE HRVATSKE, IVO JOSIPOVIĆ, U ŽUPI SVETI MARTIN NA MURI

Dodano : 24.07.2014

slika1

U utorak 22.07.2014. godine  Ivo Josipović, predsjednik Republike Hrvatske,  u podne je došao posjetiti Općinu Sveti Martin na Muri, a samim time i župu Sveti Martin na Muri. Najprije je pozdravio domaćine i s njima popio kavu, a nakon toga je krenuo u obilazak župne crkve Sv. Martina biskupa, Osnovne škole Sveti Martin na Muri, gospodarske zone i Centra za posjetitelje kraj mlina u Žabniku. U obilasku župne crkve župnik Ivan Herceg ukratko je predsjedniku iznio povijest župne crkve  i Sv. Martina biskupa.

slika2

Spomenuo je i obnovu župne crkve koja upravo traje.  Posebno su predsjednika zanimale orgulje u župnoj crkvi. Župnik je naglasio da su orgulje obnovljene 2002. godine i da se na njima redovito svira prilikom svetih misa, te da je  prošle godine bio koncert na tim orguljama i da ih je izgradio Josip Brandl u Mariboru 1930. godine.  U opuštenom raspoloženju predsjednik je nakon obilaska župne rkve krenuo u Osnovnu školu.

slika5

slika7

 

Pročitajte još

Hodočašće u Mariju Bistricu 2024.

U subotu, 22. lipnja 2024., župljani Župe Sveti Martin na Muri krenuli su na tradicionalno hodočašće u Mariju Bistricu. Ovo hodočašće, koje se održava svake godine, privuklo je veliki broj vjernika iz svih krajeva naše župe, koji su se okupili kako bi zajednički...

Čestijancu proslavljeno proštenje svetog Antuna Padovanskoga

U nedjelju, 16. lipnja u Čestijancu je proslavljeno proštenje sv. Antuna Padovanskoga. Misno slavlje je predvodio vlć. Mladen Gorupić. Prije završnog blagoslova župnik je uputio riječi zahvale svim okupljenim. Poslije misnog slavlja bilo je prigodno druženje uz...