+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

PREDSTAVLJANJE DOKUMENTARNOG FILMA I LETKA  O ŽUPNOJ CRKVI POVODOM 550. GODINA OD GRADNJE ŽUPNE CRKVE – treći dan trodnevnice

Dodano : 11.11.2018

PREDSTAVLJANJE DOKUMENTARNOG FILMA I LETKA  O ŽUPNOJ CRKVI POVODOM 550. GODINA OD GRADNJE ŽUPNE CRKVE – treći dan trodnevnice

U subotu 10.11. trećeg dana duhovne priprave za blagdan sv. Martina biskupa misno slavlje je predvodio vlč. Ivica Reparinac, župnik u župi Sopot iz Zagreba, uz prisustvo domaćeg župnika i župnika iz Štrigove vlč. Kristijana Kuhara. Pjevanje na misi su predvodili pjevači  iz njegove župe.
U propovijedi je posebno istaknuo važnost milosrđa na koje smo svi pozvani da ga živimo poput sv. Martina biskupa. Spomenuo jeopasnot da budemo zarobljeni zemaljskim bogatstvom koje nas odvodi u sebičnost i oholost.
Nakon misnog slavlja je bilo predstavljanje dokumentarnog filma o župnoj crkvi koji je izradila radijsko – filmska sekcija Osnovne škole Sveti Martin na Muri pod vodstvom učiteljice Sanje Vebarić. Poslije filma župnik je kratko predstavio prigodni letak koji nam daje osnovne inforamcije o župi i župnoj crkvi.

Pročitajte još

Hodočašće u Mariju Bistricu 2024.

U subotu, 22. lipnja 2024., župljani Župe Sveti Martin na Muri krenuli su na tradicionalno hodočašće u Mariju Bistricu. Ovo hodočašće, koje se održava svake godine, privuklo je veliki broj vjernika iz svih krajeva naše župe, koji su se okupili kako bi zajednički...

Čestijancu proslavljeno proštenje svetog Antuna Padovanskoga

U nedjelju, 16. lipnja u Čestijancu je proslavljeno proštenje sv. Antuna Padovanskoga. Misno slavlje je predvodio vlć. Mladen Gorupić. Prije završnog blagoslova župnik je uputio riječi zahvale svim okupljenim. Poslije misnog slavlja bilo je prigodno druženje uz...