+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

PREDSTAVLJANJE DOKUMENTARNOG FILMA I LETKA  O ŽUPNOJ CRKVI POVODOM 550. GODINA OD GRADNJE ŽUPNE CRKVE – treći dan trodnevnice

Dodano : 11.11.2018

PREDSTAVLJANJE DOKUMENTARNOG FILMA I LETKA  O ŽUPNOJ CRKVI POVODOM 550. GODINA OD GRADNJE ŽUPNE CRKVE – treći dan trodnevnice

U subotu 10.11. trećeg dana duhovne priprave za blagdan sv. Martina biskupa misno slavlje je predvodio vlč. Ivica Reparinac, župnik u župi Sopot iz Zagreba, uz prisustvo domaćeg župnika i župnika iz Štrigove vlč. Kristijana Kuhara. Pjevanje na misi su predvodili pjevači  iz njegove župe.
U propovijedi je posebno istaknuo važnost milosrđa na koje smo svi pozvani da ga živimo poput sv. Martina biskupa. Spomenuo jeopasnot da budemo zarobljeni zemaljskim bogatstvom koje nas odvodi u sebičnost i oholost.
Nakon misnog slavlja je bilo predstavljanje dokumentarnog filma o župnoj crkvi koji je izradila radijsko – filmska sekcija Osnovne škole Sveti Martin na Muri pod vodstvom učiteljice Sanje Vebarić. Poslije filma župnik je kratko predstavio prigodni letak koji nam daje osnovne inforamcije o župi i župnoj crkvi.

Pročitajte još

Poziv na proslavu 25. obljetnice beatifikacije bl. Alojzija Stepinca

Draga braćo svećenici, draga braćo i sestre, blaženi kardinal Alojzije Stepinac, zagrebački nadbiskup, koji je trpio do smrti iz ljubavi prema Bogu, Crkvi i svome hrvatskom narodu, već 25 godina na osobit je način prisutan na putu života Crkve kao zagovornik,...

Sveta Misa povodom početka nove školske 2023./2024. godine

Svake godine prije početka škole u župnoj crkvi, sakupljamo se na Svetoj Misi, kako bi molili za darove Duha Svetoga. Ove godine služena je Sveta Misa 03. rujna 2023. povodom početka nove školske godine 2023./2024. I ove godine okupio se velik broj djece, roditelja...