+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

PREDSTAVLJANJE DOKUMENTARNOG FILMA I LETKA  O ŽUPNOJ CRKVI POVODOM 550. GODINA OD GRADNJE ŽUPNE CRKVE – treći dan trodnevnice

Dodano : 11.11.2018

PREDSTAVLJANJE DOKUMENTARNOG FILMA I LETKA  O ŽUPNOJ CRKVI POVODOM 550. GODINA OD GRADNJE ŽUPNE CRKVE – treći dan trodnevnice

U subotu 10.11. trećeg dana duhovne priprave za blagdan sv. Martina biskupa misno slavlje je predvodio vlč. Ivica Reparinac, župnik u župi Sopot iz Zagreba, uz prisustvo domaćeg župnika i župnika iz Štrigove vlč. Kristijana Kuhara. Pjevanje na misi su predvodili pjevači  iz njegove župe.
U propovijedi je posebno istaknuo važnost milosrđa na koje smo svi pozvani da ga živimo poput sv. Martina biskupa. Spomenuo jeopasnot da budemo zarobljeni zemaljskim bogatstvom koje nas odvodi u sebičnost i oholost.
Nakon misnog slavlja je bilo predstavljanje dokumentarnog filma o župnoj crkvi koji je izradila radijsko – filmska sekcija Osnovne škole Sveti Martin na Muri pod vodstvom učiteljice Sanje Vebarić. Poslije filma župnik je kratko predstavio prigodni letak koji nam daje osnovne inforamcije o župi i župnoj crkvi.

Pročitajte još

Tradicionalno otvorena sezona – blagoslovljena vozila i vozači

Tradicionalno na Uskrsni ponedjeljak, već 20 godina zaredom, u Sveti Martin na Muri, na svečanu misu i blagoslov dolazi nam Oldtimer klub Međimurje; ove godine sudjelovali su i članovi iz Slovenije, Austrije, Mađarske i Njemačke, kao i Kuburaško društvo “Prva...