+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

PROLJETNO KRIŽEVO PROŠTENJE U HLAPIČINI – PROŠTENJE NAŠAŠĆA SVETOG KRIŽA

Dodano : 19.05.2019

PROŠTENJE NAŠAŠĆA SVETOG KRIŽA U HLAPIČINI

U nedjelju 12. svibnja u Hlapičini svečano je proslavljeno proljetno križevo proštenje – proštenje našašća svetog Križa.
Misu je služio domaći župnik, koji se u propovijedi posebno osvrnuo na važnost Kristove žrtve, ali i naše žrtve svakidašnjeg života. Naglasio je da ne bježimo od križa, već da ga prihvatimo u milosti Božjoj.
Pjevanje su uzveličali pjevači iz Hlapičine, uz prisustvo ministranata i djelitelja svete pričesti.

Pročitajte još

Tradicionalno otvorena sezona – blagoslovljena vozila i vozači

Tradicionalno na Uskrsni ponedjeljak, već 20 godina zaredom, u Sveti Martin na Muri, na svečanu misu i blagoslov dolazi nam Oldtimer klub Međimurje; ove godine sudjelovali su i članovi iz Slovenije, Austrije, Mađarske i Njemačke, kao i Kuburaško društvo “Prva...