+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

PROLJETNO KRIŽEVO PROŠTENJE U HLAPIČINI – PROŠTENJE NAŠAŠĆA SVETOG KRIŽA

Dodano : 19.05.2019

PROŠTENJE NAŠAŠĆA SVETOG KRIŽA U HLAPIČINI

U nedjelju 12. svibnja u Hlapičini svečano je proslavljeno proljetno križevo proštenje – proštenje našašća svetog Križa.
Misu je služio domaći župnik, koji se u propovijedi posebno osvrnuo na važnost Kristove žrtve, ali i naše žrtve svakidašnjeg života. Naglasio je da ne bježimo od križa, već da ga prihvatimo u milosti Božjoj.
Pjevanje su uzveličali pjevači iz Hlapičine, uz prisustvo ministranata i djelitelja svete pričesti.

Pročitajte još

Poziv na proslavu 25. obljetnice beatifikacije bl. Alojzija Stepinca

Draga braćo svećenici, draga braćo i sestre, blaženi kardinal Alojzije Stepinac, zagrebački nadbiskup, koji je trpio do smrti iz ljubavi prema Bogu, Crkvi i svome hrvatskom narodu, već 25 godina na osobit je način prisutan na putu života Crkve kao zagovornik,...

Sveta Misa povodom početka nove školske 2023./2024. godine

Svake godine prije početka škole u župnoj crkvi, sakupljamo se na Svetoj Misi, kako bi molili za darove Duha Svetoga. Ove godine služena je Sveta Misa 03. rujna 2023. povodom početka nove školske godine 2023./2024. I ove godine okupio se velik broj djece, roditelja...