+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

PROLJETNO KRIŽEVO PROŠTENJE U HLAPIČINI – PROŠTENJE NAŠAŠĆA SVETOG KRIŽA

Dodano : 19.05.2019

PROŠTENJE NAŠAŠĆA SVETOG KRIŽA U HLAPIČINI

U nedjelju 12. svibnja u Hlapičini svečano je proslavljeno proljetno križevo proštenje – proštenje našašća svetog Križa.
Misu je služio domaći župnik, koji se u propovijedi posebno osvrnuo na važnost Kristove žrtve, ali i naše žrtve svakidašnjeg života. Naglasio je da ne bježimo od križa, već da ga prihvatimo u milosti Božjoj.
Pjevanje su uzveličali pjevači iz Hlapičine, uz prisustvo ministranata i djelitelja svete pričesti.

Pročitajte još

Hodočašće u Mariju Bistricu 2024.

U subotu, 22. lipnja 2024., župljani Župe Sveti Martin na Muri krenuli su na tradicionalno hodočašće u Mariju Bistricu. Ovo hodočašće, koje se održava svake godine, privuklo je veliki broj vjernika iz svih krajeva naše župe, koji su se okupili kako bi zajednički...

Čestijancu proslavljeno proštenje svetog Antuna Padovanskoga

U nedjelju, 16. lipnja u Čestijancu je proslavljeno proštenje sv. Antuna Padovanskoga. Misno slavlje je predvodio vlć. Mladen Gorupić. Prije završnog blagoslova župnik je uputio riječi zahvale svim okupljenim. Poslije misnog slavlja bilo je prigodno druženje uz...