+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

PROSLAVA BLAGDANA SV. FLORIJANA – NEBESKOG ZAGOVORNIKA VATROGASACA

Dodano : 10.05.2018

PROSLAVA  BLAGDANA  SV. FLORIJANA

U nedjelju 06. svibnja u kapeli sv. Margarete svečano smo proslavili blagdan sv. Florijana, zaštitnika vatrogasaca. U kapeli je pokrajni oltar posvećen sv. Florijanu, te se stoga svake godine okupljaju vatrogasci kako bi molili zagovor sv. Florijana, a za  njih se služi i sveta misa.
Misu je služio župnik, a u propovijedi je posebno istaknuo zapovijed ljubavi na koju nas poziva Isus Krist. Živjeti zapovijed ljubavi znači pomagati bližnjemu, što posebno čine vatrogasci kada su ljudi u nevolji. Postoje i razna iskušenja koja nas odvode od ljubavi, a to su: ravnodušnost, nezahvalnost, mlakost, nehaj ili duhovna lijenost, mržnja i mnoge druge, naglasio je župnik.
Sv. Florijan nam je primjer pomaganja bližnjemu, ali i primjer mučeništva zbog vjere.

Prije završnog blagoslova prisutnima se obratio zamjenik predsjednika DVD Lapšina (koji su ove godine domačini),  Zvonimir Zamuda, prigodnim riječima.

Pročitajte još