+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

PROSLAVA BLAGDANA SV. FLORIJANA, ZAŠTITNIKA VATROGASACA

Dodano : 07.05.2019

PROSLAVA BLAGDANA SV. FLORIJANA, ZAŠTITNIKA VATROGASACA

U nedjelju 05. svibnja u kapeli Sv. Margarete svečano smo proslavili blagdan sv. Florijana. Pokrajni oltar u kapeli je oltar sv. Florijana.
Misno slavlje je predvodio mons. Antun Perčić, generalni vikar naše biskupije i naš domači sin.
U propovijedi je naglasio važnost uskrsnog vremena u kojem se nalazimo. Na temelju prvog čitanja podsjetio je kako svi ne prihvaćaju Kristovo uskrsnuće, te da je zbog toga i Sv. Florijan podnio mučeništvo. Živjeti vjeru znači svjedočiti Božju Riječ svojim životom, a to čine posebno vatrogasci kada pomažu drugom u nevolji.
Na kraju misnog slavlja domači župnik je čestitao blagdan sv. Florijana vatrogascima., a prisutnima se obratio predsjednik DVD-a Sveti Martin na Muri, Branko Perčić.

Pročitajte još

Zahvala za blagoslov kuća i obitelji!

Ove godine blagoslov obitelji i kuća je primilo 770 obitelji, više od lani, a ipak manje nego preklani. Ove godine bilo je novih obitelji koji su primili blagoslov, obitelji koji su uselili u novu kuću ili su kupili kuću i sada su naši župljani. Neke obitelji koje...