PROSLAVA BLAGDANA SVETOG FLORIJANA

Dodano : 09.05.2022

U nedjelju 08. svibnja u kapeli Sv. Margarete u Kapelščaku, povodom blagdana Sv. Florijana, služena je sveta misa za sve članove vatrogasnih društava.  Župnik je sve pozvao da nasljeduju Božju Riječ i pomažu bližnjemu, kao što je to činio i Sv. Florijan. Sveti Florijan je u bližnjemu prepoznavao sliku Božju i mi kako vjernici to smo također dužni prepoznavati, pa i onda kada ćemo možda zbog toga biti stavljeni na kušnje ili trpjeti mučeništvo poput Sv. Florijana, naglasio je župnik.