+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

PROSLAVA BLAGDANA SVETOG FLORIJANA

Dodano : 09.05.2016

PROSLAVA BLAGDANA SV. FLORIJANA

slika2

MISA ZA VATROGASCE

U nedjelju 08. svibnja u kapeli Sv. Margarete u Kapelščaku, povodom blagdana Sv. Florijana, služena je sveta misa za sve članove vatrogasnih društava. Misu je služio domači župnik. Župnik je sve pozvao da nasljeduju Božju Riječ i pomažu bližnjemu, kao što je to činio i Sv. Florijan. Sveti Florijan je u bližnjemu prepoznavao sliku Božju i mi kako vjernici to smo također dužni prepoznavati, pa i onda kada ćemo možda zbog toga biti stavljeni na kušnje ili trpjeti mučeništvo poput Sv. Florijana, naglasio je župnik. Na kraju misnog slavlja predsjednik DVD LAPŠINA (oni su bili ove godine domačini) g. Stanko Sedmak se svima zahvalio i pozvao na molitvu i spremnost pomoći bližnjemu u nevolji.

slika3slika1

Pročitajte još

Zahvala za blagoslov kuća i obitelji!

Ove godine blagoslov obitelji i kuća je primilo 770 obitelji, više od lani, a ipak manje nego preklani. Ove godine bilo je novih obitelji koji su primili blagoslov, obitelji koji su uselili u novu kuću ili su kupili kuću i sada su naši župljani. Neke obitelji koje...