PROSLAVA BLAGDANA SVETOG FLORIJANA

PROSLAVA BLAGDANA SV. FLORIJANA

slika2

MISA ZA VATROGASCE

U nedjelju 08. svibnja u kapeli Sv. Margarete u Kapelščaku, povodom blagdana Sv. Florijana, služena je sveta misa za sve članove vatrogasnih društava. Misu je služio domači župnik. Župnik je sve pozvao da nasljeduju Božju Riječ i pomažu bližnjemu, kao što je to činio i Sv. Florijan. Sveti Florijan je u bližnjemu prepoznavao sliku Božju i mi kako vjernici to smo također dužni prepoznavati, pa i onda kada ćemo možda zbog toga biti stavljeni na kušnje ili trpjeti mučeništvo poput Sv. Florijana, naglasio je župnik. Na kraju misnog slavlja predsjednik DVD LAPŠINA (oni su bili ove godine domačini) g. Stanko Sedmak se svima zahvalio i pozvao na molitvu i spremnost pomoći bližnjemu u nevolji.

slika3slika1