+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

PROSLAVA BLAGDANA VELIKE GOSPE

Dodano : 22.09.2014

IMG_0023

PROSLAVA VELIKE GOSPE

Već tradicionalno u našoj župi je veliko proštenje povodom blagdana Velike Gospe – Uznesenje BDM na nebo.

Samom blagdanu prethodila je duhovna priprava, odnosno trodnevnica:

–          prvi dan duhovne priprave započeo je svetom misom i završio klanjanjem

–          drugi dan duhovne priprave započeo je svetom  misom i završio koncertom Dominika Padarića i gostiju

–          treći dan duhovne priprave započeo je svetom misom i završio procesijom sa Majkom Božjom i svijećama do župnog dvora gdje je bila misa na sam dan Velike Gospe. Nakon procesije bila je molitva krunice.

dominik4

Središnja proslava Velike Gospe bila je na sam dan, a koncelebrirano misno slavlje predslavio je vlč. Tomislav Leskovar, župnik u Selnici.

IMG_0031

IMG_0011

Pročitajte još

Poziv na proslavu 25. obljetnice beatifikacije bl. Alojzija Stepinca

Draga braćo svećenici, draga braćo i sestre, blaženi kardinal Alojzije Stepinac, zagrebački nadbiskup, koji je trpio do smrti iz ljubavi prema Bogu, Crkvi i svome hrvatskom narodu, već 25 godina na osobit je način prisutan na putu života Crkve kao zagovornik,...

Sveta Misa povodom početka nove školske 2023./2024. godine

Svake godine prije početka škole u župnoj crkvi, sakupljamo se na Svetoj Misi, kako bi molili za darove Duha Svetoga. Ove godine služena je Sveta Misa 03. rujna 2023. povodom početka nove školske godine 2023./2024. I ove godine okupio se velik broj djece, roditelja...