+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

PROSLAVA BLAGDANA VELIKE GOSPE

Dodano : 22.09.2014

IMG_0023

PROSLAVA VELIKE GOSPE

Već tradicionalno u našoj župi je veliko proštenje povodom blagdana Velike Gospe – Uznesenje BDM na nebo.

Samom blagdanu prethodila je duhovna priprava, odnosno trodnevnica:

–          prvi dan duhovne priprave započeo je svetom misom i završio klanjanjem

–          drugi dan duhovne priprave započeo je svetom  misom i završio koncertom Dominika Padarića i gostiju

–          treći dan duhovne priprave započeo je svetom misom i završio procesijom sa Majkom Božjom i svijećama do župnog dvora gdje je bila misa na sam dan Velike Gospe. Nakon procesije bila je molitva krunice.

dominik4

Središnja proslava Velike Gospe bila je na sam dan, a koncelebrirano misno slavlje predslavio je vlč. Tomislav Leskovar, župnik u Selnici.

IMG_0031

IMG_0011

Pročitajte još

Hodočašće u Mariju Bistricu 2024.

U subotu, 22. lipnja 2024., župljani Župe Sveti Martin na Muri krenuli su na tradicionalno hodočašće u Mariju Bistricu. Ovo hodočašće, koje se održava svake godine, privuklo je veliki broj vjernika iz svih krajeva naše župe, koji su se okupili kako bi zajednički...

Čestijancu proslavljeno proštenje svetog Antuna Padovanskoga

U nedjelju, 16. lipnja u Čestijancu je proslavljeno proštenje sv. Antuna Padovanskoga. Misno slavlje je predvodio vlć. Mladen Gorupić. Prije završnog blagoslova župnik je uputio riječi zahvale svim okupljenim. Poslije misnog slavlja bilo je prigodno druženje uz...