+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

PROSLAVLJEN BLAGDAN TIJELOVA

Dodano : 28.05.2016

PROSLAVLJEN BLAGDAN TIJELOVA

web1

Svečano misno slavlje započelo je u 10.00 sati u župnoj crkvi. Uz mnoštvo vjernika misno slavlje su uzveličali ovogodišnji prvopričesnici koji su bili obučeni u bijele haljine. U propovijedi je župnik istaknuo važnost  i snagu euharistijske Božje prisutnosti, kojoj danas posebno odajemo počast iznoseći ju izvan crkve po ulicama i trgovima. Time želimo istaknuti da Bog treba živjeti i u našem svakidašnjem životu – na poslu, u obitelji, gdje god se nađemo, a ne samo u našim crkvama.

web2DSCN0414

Nakon misnog slavlja bila je tijelovska procesija, a bladahin su nosili članovi DVD-a Sveti Martin na Muri i Lapšina. Procesiju su uzveličale i razne udruge u svojim odorama.

Pročitajte još

Poziv na proslavu 25. obljetnice beatifikacije bl. Alojzija Stepinca

Draga braćo svećenici, draga braćo i sestre, blaženi kardinal Alojzije Stepinac, zagrebački nadbiskup, koji je trpio do smrti iz ljubavi prema Bogu, Crkvi i svome hrvatskom narodu, već 25 godina na osobit je način prisutan na putu života Crkve kao zagovornik,...

Sveta Misa povodom početka nove školske 2023./2024. godine

Svake godine prije početka škole u župnoj crkvi, sakupljamo se na Svetoj Misi, kako bi molili za darove Duha Svetoga. Ove godine služena je Sveta Misa 03. rujna 2023. povodom početka nove školske godine 2023./2024. I ove godine okupio se velik broj djece, roditelja...