+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

PROSLAVLJEN BLAGDAN TIJELOVA

Dodano : 28.05.2016

PROSLAVLJEN BLAGDAN TIJELOVA

web1

Svečano misno slavlje započelo je u 10.00 sati u župnoj crkvi. Uz mnoštvo vjernika misno slavlje su uzveličali ovogodišnji prvopričesnici koji su bili obučeni u bijele haljine. U propovijedi je župnik istaknuo važnost  i snagu euharistijske Božje prisutnosti, kojoj danas posebno odajemo počast iznoseći ju izvan crkve po ulicama i trgovima. Time želimo istaknuti da Bog treba živjeti i u našem svakidašnjem životu – na poslu, u obitelji, gdje god se nađemo, a ne samo u našim crkvama.

web2DSCN0414

Nakon misnog slavlja bila je tijelovska procesija, a bladahin su nosili članovi DVD-a Sveti Martin na Muri i Lapšina. Procesiju su uzveličale i razne udruge u svojim odorama.

Pročitajte još

Zahvala za blagoslov kuća i obitelji!

Ove godine blagoslov obitelji i kuća je primilo 770 obitelji, više od lani, a ipak manje nego preklani. Ove godine bilo je novih obitelji koji su primili blagoslov, obitelji koji su uselili u novu kuću ili su kupili kuću i sada su naši župljani. Neke obitelji koje...