+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

Proštenje 2023. – PRESVETO SRCE ISUSOVO

Dodano : 18.06.2023

U petak 16. lipnja 2023. godine svečano smo proslavili proštenje presvetog srca Isusovog. U našoj župnoj crkvi nalazi se oltar presvetog srca Isusovog. U kanonskoj vizitaciji iz 1784. g. navodi se da je sjeverna kapela Srca Isusova podignuta 1783.g.

Prije misnog slavlja je župnik predvodio pobožnost presvetom srcu Isusovom.

Presveto Srce Isusovo je blagdan blagdan Božje ljubavi koja se darovala čovjeku i na ljubav koja se daruje smo svi pozvani zaključio je u propovijedi.

 

Pročitajte još

Sveta misa za sve vatrogasce u kapeli Sv. Margarete u Kapelščaku

Ove nedjelje 05. svibnja 2024. u kapeli sv. Margarete u Kapelščaku, povodom blagdana sv. Florijana, služena je sveta misa za sve članove vatrogasnih društava. Župnik je sve pozvao da nasljeduju Božju Riječ i pomažu bližnjemu, kao što je to činio i sv. Florijan....