+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

Proštenje 2023. – PRESVETO SRCE ISUSOVO

Dodano : 18.06.2023

U petak 16. lipnja 2023. godine svečano smo proslavili proštenje presvetog srca Isusovog. U našoj župnoj crkvi nalazi se oltar presvetog srca Isusovog. U kanonskoj vizitaciji iz 1784. g. navodi se da je sjeverna kapela Srca Isusova podignuta 1783.g.

Prije misnog slavlja je župnik predvodio pobožnost presvetom srcu Isusovom.

Presveto Srce Isusovo je blagdan blagdan Božje ljubavi koja se darovala čovjeku i na ljubav koja se daruje smo svi pozvani zaključio je u propovijedi.

 

Pročitajte još

Zahvala za blagoslov kuća i obitelji!

Ove godine blagoslov obitelji i kuća je primilo 770 obitelji, više od lani, a ipak manje nego preklani. Ove godine bilo je novih obitelji koji su primili blagoslov, obitelji koji su uselili u novu kuću ili su kupili kuću i sada su naši župljani. Neke obitelji koje...