+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

PROŠTENJE IMENA MARIJINOG U JUROVČAKU

Dodano : 23.09.2019

PROŠTENJE IMENA MARIJINOG U JUROVČAKU

U okruženju lijepih brežuljaka u Jurovčaku se nalazi  kapelica imena Marijinog koju je dao izgraditi vlč. Martin Koter, rodom iz Jurovčaka. U nedjelju 22. rujna u Jurovčaku smo svečano proslavili proštenje “IMENA MARIJINOG” kod te kapelice.
Župnik je sve pozvao da što češće zazivaju ime Božje, također i ime blažene djevice Marije, a to zapravo znači da češće molimo i dolazimo na svete mise, te budemo bolji ljudi i vjernici.

Pročitajte još

Poziv na proslavu 25. obljetnice beatifikacije bl. Alojzija Stepinca

Draga braćo svećenici, draga braćo i sestre, blaženi kardinal Alojzije Stepinac, zagrebački nadbiskup, koji je trpio do smrti iz ljubavi prema Bogu, Crkvi i svome hrvatskom narodu, već 25 godina na osobit je način prisutan na putu života Crkve kao zagovornik,...

Sveta Misa povodom početka nove školske 2023./2024. godine

Svake godine prije početka škole u župnoj crkvi, sakupljamo se na Svetoj Misi, kako bi molili za darove Duha Svetoga. Ove godine služena je Sveta Misa 03. rujna 2023. povodom početka nove školske godine 2023./2024. I ove godine okupio se velik broj djece, roditelja...