+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

PROŠTENJE IMENA MARIJINOG U JUROVČAKU

Dodano : 23.09.2019

PROŠTENJE IMENA MARIJINOG U JUROVČAKU

U okruženju lijepih brežuljaka u Jurovčaku se nalazi  kapelica imena Marijinog koju je dao izgraditi vlč. Martin Koter, rodom iz Jurovčaka. U nedjelju 22. rujna u Jurovčaku smo svečano proslavili proštenje “IMENA MARIJINOG” kod te kapelice.
Župnik je sve pozvao da što češće zazivaju ime Božje, također i ime blažene djevice Marije, a to zapravo znači da češće molimo i dolazimo na svete mise, te budemo bolji ljudi i vjernici.

Pročitajte još

Zahvala za blagoslov kuća i obitelji!

Ove godine blagoslov obitelji i kuća je primilo 770 obitelji, više od lani, a ipak manje nego preklani. Ove godine bilo je novih obitelji koji su primili blagoslov, obitelji koji su uselili u novu kuću ili su kupili kuću i sada su naši župljani. Neke obitelji koje...