+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

PROŠTENJE IMENA MARIJINOG U JUROVČAKU

Dodano : 23.09.2019

PROŠTENJE IMENA MARIJINOG U JUROVČAKU

U okruženju lijepih brežuljaka u Jurovčaku se nalazi  kapelica imena Marijinog koju je dao izgraditi vlč. Martin Koter, rodom iz Jurovčaka. U nedjelju 22. rujna u Jurovčaku smo svečano proslavili proštenje “IMENA MARIJINOG” kod te kapelice.
Župnik je sve pozvao da što češće zazivaju ime Božje, također i ime blažene djevice Marije, a to zapravo znači da češće molimo i dolazimo na svete mise, te budemo bolji ljudi i vjernici.

Pročitajte još

Hodočašće u Mariju Bistricu 2024.

U subotu, 22. lipnja 2024., župljani Župe Sveti Martin na Muri krenuli su na tradicionalno hodočašće u Mariju Bistricu. Ovo hodočašće, koje se održava svake godine, privuklo je veliki broj vjernika iz svih krajeva naše župe, koji su se okupili kako bi zajednički...

Čestijancu proslavljeno proštenje svetog Antuna Padovanskoga

U nedjelju, 16. lipnja u Čestijancu je proslavljeno proštenje sv. Antuna Padovanskoga. Misno slavlje je predvodio vlć. Mladen Gorupić. Prije završnog blagoslova župnik je uputio riječi zahvale svim okupljenim. Poslije misnog slavlja bilo je prigodno druženje uz...