+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

Proštenje na blagdan Velike Gospe

Dodano : 15.08.2021

U nedjelju 15.8.2021. imali smo već tradicionalno veliko proštenje povodom proslave svetkovine Velike Gospe. Proštenje je započelo večer uoči same svetkovine misom bdijenja, a poslije procesijom sa svijećama i kipom majke Božje do župnog dvora. Svečano misno slavlje na kojem su se okupili brojni župljani i hodočasnici iz okolnih župa na dan proštenja u 11 sati predvodio je vlč. Tomislav Leskovar te su prisustvovali i ostali svećenici iz dekanata.

Na kraju mise župnik se zahvalio predvoditelju misnog slavlja, svećenicima, svim vjernicima, hodočasnicima, pjevačima, općinskim djelatnicima na čelu s načelnikom g. Martinom Sršom i vijećnicima na čelu s predsjednikom g. Ivicom Kutnjakom, direktoru turističke zajednice g. Davidu Novinščaku, turističkim djelatnicima te svim župnim suradnicima koji su na bilo koji način sudjelovali oko organizacije proštenja.

Pročitajte još

Poziv na proslavu 25. obljetnice beatifikacije bl. Alojzija Stepinca

Draga braćo svećenici, draga braćo i sestre, blaženi kardinal Alojzije Stepinac, zagrebački nadbiskup, koji je trpio do smrti iz ljubavi prema Bogu, Crkvi i svome hrvatskom narodu, već 25 godina na osobit je način prisutan na putu života Crkve kao zagovornik,...

Sveta Misa povodom početka nove školske 2023./2024. godine

Svake godine prije početka škole u župnoj crkvi, sakupljamo se na Svetoj Misi, kako bi molili za darove Duha Svetoga. Ove godine služena je Sveta Misa 03. rujna 2023. povodom početka nove školske godine 2023./2024. I ove godine okupio se velik broj djece, roditelja...