+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

Proštenje na blagdan Velike Gospe

Dodano : 15.08.2021

U nedjelju 15.8.2021. imali smo već tradicionalno veliko proštenje povodom proslave svetkovine Velike Gospe. Proštenje je započelo večer uoči same svetkovine misom bdijenja, a poslije procesijom sa svijećama i kipom majke Božje do župnog dvora. Svečano misno slavlje na kojem su se okupili brojni župljani i hodočasnici iz okolnih župa na dan proštenja u 11 sati predvodio je vlč. Tomislav Leskovar te su prisustvovali i ostali svećenici iz dekanata.

Na kraju mise župnik se zahvalio predvoditelju misnog slavlja, svećenicima, svim vjernicima, hodočasnicima, pjevačima, općinskim djelatnicima na čelu s načelnikom g. Martinom Sršom i vijećnicima na čelu s predsjednikom g. Ivicom Kutnjakom, direktoru turističke zajednice g. Davidu Novinščaku, turističkim djelatnicima te svim župnim suradnicima koji su na bilo koji način sudjelovali oko organizacije proštenja.

Pročitajte još