+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

Proštenje na blagdan Velike Gospe

Dodano : 15.08.2021

U nedjelju 15.8.2021. imali smo već tradicionalno veliko proštenje povodom proslave svetkovine Velike Gospe. Proštenje je započelo večer uoči same svetkovine misom bdijenja, a poslije procesijom sa svijećama i kipom majke Božje do župnog dvora. Svečano misno slavlje na kojem su se okupili brojni župljani i hodočasnici iz okolnih župa na dan proštenja u 11 sati predvodio je vlč. Tomislav Leskovar te su prisustvovali i ostali svećenici iz dekanata.

Na kraju mise župnik se zahvalio predvoditelju misnog slavlja, svećenicima, svim vjernicima, hodočasnicima, pjevačima, općinskim djelatnicima na čelu s načelnikom g. Martinom Sršom i vijećnicima na čelu s predsjednikom g. Ivicom Kutnjakom, direktoru turističke zajednice g. Davidu Novinščaku, turističkim djelatnicima te svim župnim suradnicima koji su na bilo koji način sudjelovali oko organizacije proštenja.

Pročitajte još

Hodočašće u Mariju Bistricu 2024.

U subotu, 22. lipnja 2024., župljani Župe Sveti Martin na Muri krenuli su na tradicionalno hodočašće u Mariju Bistricu. Ovo hodočašće, koje se održava svake godine, privuklo je veliki broj vjernika iz svih krajeva naše župe, koji su se okupili kako bi zajednički...

Čestijancu proslavljeno proštenje svetog Antuna Padovanskoga

U nedjelju, 16. lipnja u Čestijancu je proslavljeno proštenje sv. Antuna Padovanskoga. Misno slavlje je predvodio vlć. Mladen Gorupić. Prije završnog blagoslova župnik je uputio riječi zahvale svim okupljenim. Poslije misnog slavlja bilo je prigodno druženje uz...