+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

PROŠTENJE PRESVETOG IMENA MARIJINOG U JUROVČAKU

Dodano : 23.09.2018

PROŠTENJE PRESVETOG IMENA MARIJINOG U JUROVČAKU

U nedjelju 23. rujna u Jurovčaku kod kapelice „IMENA MARIJINOG“ svečano smo proslavili proštenje  presvetog imena Marijinog.
U prekrasnoj ljepoti Božje prirode zajedno smo molili, pjevali i posebno sudjelovali u svetoj misnoj žrtvi.
Misu je služio domači župnik. Blažena Djevica Marija u poniznosti i otvorenosti svojeg srca prihvatila je Božju Riječ, a na to smo svi pozvani, naglasio je župnik. U evanđelju Isus posebno naglašava:  „ako tko želi biti prvi, neka bude svima poslužitelj“. U kojoj mjeri mi služimo jedni drugima? Ono što nas međusobno udaljava je zavist i svadiljivost, posebno je naglasio sv. Jakov apostol, zaključio je župnik te sve pozvao da čine dobro.

Pročitajte još

Poziv na proslavu 25. obljetnice beatifikacije bl. Alojzija Stepinca

Draga braćo svećenici, draga braćo i sestre, blaženi kardinal Alojzije Stepinac, zagrebački nadbiskup, koji je trpio do smrti iz ljubavi prema Bogu, Crkvi i svome hrvatskom narodu, već 25 godina na osobit je način prisutan na putu života Crkve kao zagovornik,...

Sveta Misa povodom početka nove školske 2023./2024. godine

Svake godine prije početka škole u župnoj crkvi, sakupljamo se na Svetoj Misi, kako bi molili za darove Duha Svetoga. Ove godine služena je Sveta Misa 03. rujna 2023. povodom početka nove školske godine 2023./2024. I ove godine okupio se velik broj djece, roditelja...