+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

PROŠTENJE PRESVETOG IMENA MARIJINOG U JUROVČAKU

Dodano : 23.09.2018

PROŠTENJE PRESVETOG IMENA MARIJINOG U JUROVČAKU

U nedjelju 23. rujna u Jurovčaku kod kapelice „IMENA MARIJINOG“ svečano smo proslavili proštenje  presvetog imena Marijinog.
U prekrasnoj ljepoti Božje prirode zajedno smo molili, pjevali i posebno sudjelovali u svetoj misnoj žrtvi.
Misu je služio domači župnik. Blažena Djevica Marija u poniznosti i otvorenosti svojeg srca prihvatila je Božju Riječ, a na to smo svi pozvani, naglasio je župnik. U evanđelju Isus posebno naglašava:  „ako tko želi biti prvi, neka bude svima poslužitelj“. U kojoj mjeri mi služimo jedni drugima? Ono što nas međusobno udaljava je zavist i svadiljivost, posebno je naglasio sv. Jakov apostol, zaključio je župnik te sve pozvao da čine dobro.

Pročitajte još

Hodočašće u Mariju Bistricu 2024.

U subotu, 22. lipnja 2024., župljani Župe Sveti Martin na Muri krenuli su na tradicionalno hodočašće u Mariju Bistricu. Ovo hodočašće, koje se održava svake godine, privuklo je veliki broj vjernika iz svih krajeva naše župe, koji su se okupili kako bi zajednički...

Čestijancu proslavljeno proštenje svetog Antuna Padovanskoga

U nedjelju, 16. lipnja u Čestijancu je proslavljeno proštenje sv. Antuna Padovanskoga. Misno slavlje je predvodio vlć. Mladen Gorupić. Prije završnog blagoslova župnik je uputio riječi zahvale svim okupljenim. Poslije misnog slavlja bilo je prigodno druženje uz...