+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

PROŠTENJE PRESVETOG IMENA MARIJINOG U JUROVČAKU

Dodano : 23.09.2018

PROŠTENJE PRESVETOG IMENA MARIJINOG U JUROVČAKU

U nedjelju 23. rujna u Jurovčaku kod kapelice „IMENA MARIJINOG“ svečano smo proslavili proštenje  presvetog imena Marijinog.
U prekrasnoj ljepoti Božje prirode zajedno smo molili, pjevali i posebno sudjelovali u svetoj misnoj žrtvi.
Misu je služio domači župnik. Blažena Djevica Marija u poniznosti i otvorenosti svojeg srca prihvatila je Božju Riječ, a na to smo svi pozvani, naglasio je župnik. U evanđelju Isus posebno naglašava:  „ako tko želi biti prvi, neka bude svima poslužitelj“. U kojoj mjeri mi služimo jedni drugima? Ono što nas međusobno udaljava je zavist i svadiljivost, posebno je naglasio sv. Jakov apostol, zaključio je župnik te sve pozvao da čine dobro.

Pročitajte još

Zahvala za blagoslov kuća i obitelji!

Ove godine blagoslov obitelji i kuća je primilo 770 obitelji, više od lani, a ipak manje nego preklani. Ove godine bilo je novih obitelji koji su primili blagoslov, obitelji koji su uselili u novu kuću ili su kupili kuću i sada su naši župljani. Neke obitelji koje...