+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

PROŠTENJE PRESVETOG SRCA ISUSOVOG

Dodano : 20.06.2020

PROŠTENJE PRESVETOG SRCA ISUSOVOG

U petak 19. lipnja svečano smo proslavili proštenje presvetog srca Isusovog. U našoj župnoj crkvi nalazi se oltar presvetog srca Isusovog. U kanonskoj vizitaciji iz 1784. g. navodi se da je sjeverna kapela Srca Isusova podignuta 1783.g.
Prije misnog slavlja je župnik predvodio pobožnost presvetom srcu Isusovom.
Misno slavlje je predvodio mons. Antun Perčić, generalni vikar naše biskupije i arhiđakon međimurskog arhiđakonata. Tijekom mise se posebno obratio i krizmanicima koji su slijedeći dan primili sakramenat svete potvrde.
Mons. Perčić naglasio je kako je današnji blagdan zapravo blagdan Božje ljubavi koja se darovala čovjeku i na ljubav koja se daruje smo svi pozvani zaključio je u propovijedi.

 

Pročitajte još

Tradicionalno otvorena sezona – blagoslovljena vozila i vozači

Tradicionalno na Uskrsni ponedjeljak, već 20 godina zaredom, u Sveti Martin na Muri, na svečanu misu i blagoslov dolazi nam Oldtimer klub Međimurje; ove godine sudjelovali su i članovi iz Slovenije, Austrije, Mađarske i Njemačke, kao i Kuburaško društvo “Prva...