+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

PROŠTENJE SV. ALOJZIJA GONZAGE

Dodano : 28.06.2019

PROŠTENJE SV. ALOJZIJA GONZAGE

U nedjelju 23. lipnja u Grkaveščaku je bilo proštenje sv. Alojzija Gonzage.
Misu je služio domaći župnik. U propovijedi je, na temelju evanđelja, istaknuo važnost žrtve za bližnjega. Najbolji primjer je u tome sv. Alojzije, koji je pomažući bolesnima i sam obolio, te umro.
Unatoč kišnom vremenu okupio se lijepi broj vjernika koji su molili zagovor Sv. Alojzija i milost Božju.

Pročitajte još

Poziv na proslavu 25. obljetnice beatifikacije bl. Alojzija Stepinca

Draga braćo svećenici, draga braćo i sestre, blaženi kardinal Alojzije Stepinac, zagrebački nadbiskup, koji je trpio do smrti iz ljubavi prema Bogu, Crkvi i svome hrvatskom narodu, već 25 godina na osobit je način prisutan na putu života Crkve kao zagovornik,...

Sveta Misa povodom početka nove školske 2023./2024. godine

Svake godine prije početka škole u župnoj crkvi, sakupljamo se na Svetoj Misi, kako bi molili za darove Duha Svetoga. Ove godine služena je Sveta Misa 03. rujna 2023. povodom početka nove školske godine 2023./2024. I ove godine okupio se velik broj djece, roditelja...