+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

PROŠTENJE SV. ANE U HLAPIČINI

Dodano : 28.07.2019

PROŠTENJE SV. ANE U HLAPIČINI

U nedjelju 28. srpnja u Hlapičini u crkvi sv. Ane je svečano proslavljeno proštenje sv. Ane.
Svečanu koncelebriranu svetu misu je predvodio mons. Antun Perčić, generalni vikar naše biskupije. Uz domačeg župnika bio je i prisutan vlč. Tomislav Antekolović (župnik iz Murskog Sredšća) i đakon Miljenko uz mnoštvo vjernika.
Hlapičina je dio grada Mursko Središće te je bio prisutan i gradonačelnik Dražen Srpak i predsjednik mjesnog odbora Hlapičina Dragutin Stojko.
U propovijedi je mons. Perčić sve pozvao da slijede primjer sv. Ane u osluškivanju Božjeg glasa. Evanđelje nas sve potiče na molitvu i to ustrajnu molitvu. Evanđelist Luka donosi molitvu Oče naš koja nam govori kakav odnosi trebamo imati prema Bogu i bližnjemu. Svoje razmišljanje generalni vikar ja završio molitvom za naše obitelji.
Prije završnog blagoslova župnik je svima zahvalio i poželio ugodan ostatak dana.
Samom proštenju je prethodila trodnevna duhovna priprema koju je vodio župnik.

Pročitajte još

Zahvala za blagoslov kuća i obitelji!

Ove godine blagoslov obitelji i kuća je primilo 770 obitelji, više od lani, a ipak manje nego preklani. Ove godine bilo je novih obitelji koji su primili blagoslov, obitelji koji su uselili u novu kuću ili su kupili kuću i sada su naši župljani. Neke obitelji koje...