PROŠTENJE SV. MARGARETE U KAPELŠČAKU

Dodano : 21.07.2019

PROŠTENJE SV. MARGARETE U KAPELŠČAKU

U nedjelju 21. srpnja u kapeli sv. Margarete u Kapelščaku je svečano proslavljeno proštenje sv. Margarete.
Svečanu svetu misu u 11.00 sati je služio domaći župnik, a pjevanje su animirali Patrik Zamuda i mješoviti pjevači. Prije misnog slavlja Tomislav Sakač je predmolio krunicu.
Sv. Margareta bila je djevica i mučenica sa samo 15 godina starosti, ali nam je primjer čvrstog svjedočenja vjere. Evanđelje nam donosi primjer Marte i Marije koje su ugostile Isusa Krista. Isus naglašava da je Marija izabrala bolji dio. Isus zapravo želi reći kako u svakidašnjem djelovanju trebamo na prvo mjesto staviti Boga i onda će sve biti u redu, naglasio je župnik.
Na kraju mise župnik je svima zahvalio, posebno zvonarima – obitelji Sabolčec, koji vode brigu o uređenju kapele.
Ove godine je proštenje bilo bez glavnog oltara sv. Margarete, koji je prije dva mjeseca odvezen na obnovu koja će trajati dvije godine.
Uz lijepo vrijeme na proštenju se okupio veliki broj vjernika.