+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

Proštenje u Svetom Martinu na Muri povodom Velike Gospe

Dodano : 16.08.2022

Kao i svake godine, 15. kolovoza u župi Svetog Martina Biskupa u Svetom Martinu na Muri obilježava se proštenje povodom blagdana Velike Gospe. Svečano misno slavlje s početkom u 11 sati predvodio je vlč. Josip Blažon, također mons. Antun Perčić, generalni vikar Varaždinske biskupije, u zajedništvu s župnikom Mladenom Gorupićem i svećenicima iz susjednih župa. Misi je nazočio i načelnik općine Martin Srša, te brojni mještani kao i gosti koji su našu destinaciju došli posjetiti.

 

 

Pročitajte još

Hodočašće u Mariju Bistricu 2024.

U subotu, 22. lipnja 2024., župljani Župe Sveti Martin na Muri krenuli su na tradicionalno hodočašće u Mariju Bistricu. Ovo hodočašće, koje se održava svake godine, privuklo je veliki broj vjernika iz svih krajeva naše župe, koji su se okupili kako bi zajednički...

Čestijancu proslavljeno proštenje svetog Antuna Padovanskoga

U nedjelju, 16. lipnja u Čestijancu je proslavljeno proštenje sv. Antuna Padovanskoga. Misno slavlje je predvodio vlć. Mladen Gorupić. Prije završnog blagoslova župnik je uputio riječi zahvale svim okupljenim. Poslije misnog slavlja bilo je prigodno druženje uz...