+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

Proštenje u Svetom Martinu na Muri povodom Velike Gospe

Dodano : 16.08.2022

Kao i svake godine, 15. kolovoza u župi Svetog Martina Biskupa u Svetom Martinu na Muri obilježava se proštenje povodom blagdana Velike Gospe. Svečano misno slavlje s početkom u 11 sati predvodio je vlč. Josip Blažon, također mons. Antun Perčić, generalni vikar Varaždinske biskupije, u zajedništvu s župnikom Mladenom Gorupićem i svećenicima iz susjednih župa. Misi je nazočio i načelnik općine Martin Srša, te brojni mještani kao i gosti koji su našu destinaciju došli posjetiti.

 

 

Pročitajte još

Poziv na proslavu 25. obljetnice beatifikacije bl. Alojzija Stepinca

Draga braćo svećenici, draga braćo i sestre, blaženi kardinal Alojzije Stepinac, zagrebački nadbiskup, koji je trpio do smrti iz ljubavi prema Bogu, Crkvi i svome hrvatskom narodu, već 25 godina na osobit je način prisutan na putu života Crkve kao zagovornik,...

Sveta Misa povodom početka nove školske 2023./2024. godine

Svake godine prije početka škole u župnoj crkvi, sakupljamo se na Svetoj Misi, kako bi molili za darove Duha Svetoga. Ove godine služena je Sveta Misa 03. rujna 2023. povodom početka nove školske godine 2023./2024. I ove godine okupio se velik broj djece, roditelja...