+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

Štićenike Doma za starije osobe i osobe s poteškoćama „HOMELAND“ u Gornjem Koncovčaku posjetili Župnik, načelnik Općine i članice župnog Caritasa

Dodano : 07.04.2022

Ususret najvećem kršćanskom blagdanu Uskrsu u Domu za starije osobe i osobe s poteškoćama „HOMELAND“ u Gornjem Koncovčaku, vlasnice Biljane Bekavac, župnik Župe svetog Martina biskupa velečasni Mladen Gorupić, za sve štićenike i djelatnike Doma održao je svetu misu.

Prije svete mise svim štićenicima udijelio je bolesničko pomazanje, a u propovijedi je uz riječi ohrabrenja, naglasio kako svaki od nas nosi svoj križ i da se nikad ne smijemo prestati nadat u bolje sutra te da jedan drugome u životu moramo biti podrška. S

vetoj misi prisustvovao je i načelnik Općine Sveti Martin na Muri Martin Srša kao i vrijedne članice župnog CARITASA koje su stare i nemoćne ovom prigodom darovale prigodnim poklonima. Na kraju svete mise velečasni Mladen Gorupić te načelnik Općine Martin Srša svim štićenicima i djelatnicima Doma čestitali su nadolazeći blagdan Uskrs i poželjeli im da vrijeme blagdana provedu u ozračju zajedništva u krugu obitelji pritom naglasivši da su sada svi oni u ovom Domu jedna velika obitelj.

U ime svih štićenika Doma i u svoje ime zahvalila je vlasnica Biljana Bekavac koja je naglasila kako je ovo lijep primjer suradnje Župe, Općine i Doma za starije i nemoćne osobe, a posebno radostan za štićenike koji su osjetili da nisu zaboravljeni od sredine u kojoj žive.

Pročitajte još

Poziv na proslavu 25. obljetnice beatifikacije bl. Alojzija Stepinca

Draga braćo svećenici, draga braćo i sestre, blaženi kardinal Alojzije Stepinac, zagrebački nadbiskup, koji je trpio do smrti iz ljubavi prema Bogu, Crkvi i svome hrvatskom narodu, već 25 godina na osobit je način prisutan na putu života Crkve kao zagovornik,...

Sveta Misa povodom početka nove školske 2023./2024. godine

Svake godine prije početka škole u župnoj crkvi, sakupljamo se na Svetoj Misi, kako bi molili za darove Duha Svetoga. Ove godine služena je Sveta Misa 03. rujna 2023. povodom početka nove školske godine 2023./2024. I ove godine okupio se velik broj djece, roditelja...