+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

Štićenike Doma za starije osobe i osobe s poteškoćama „HOMELAND“ u Gornjem Koncovčaku posjetili Župnik, načelnik Općine i članice župnog Caritasa

Dodano : 07.04.2022

Ususret najvećem kršćanskom blagdanu Uskrsu u Domu za starije osobe i osobe s poteškoćama „HOMELAND“ u Gornjem Koncovčaku, vlasnice Biljane Bekavac, župnik Župe svetog Martina biskupa velečasni Mladen Gorupić, za sve štićenike i djelatnike Doma održao je svetu misu.

Prije svete mise svim štićenicima udijelio je bolesničko pomazanje, a u propovijedi je uz riječi ohrabrenja, naglasio kako svaki od nas nosi svoj križ i da se nikad ne smijemo prestati nadat u bolje sutra te da jedan drugome u životu moramo biti podrška. S

vetoj misi prisustvovao je i načelnik Općine Sveti Martin na Muri Martin Srša kao i vrijedne članice župnog CARITASA koje su stare i nemoćne ovom prigodom darovale prigodnim poklonima. Na kraju svete mise velečasni Mladen Gorupić te načelnik Općine Martin Srša svim štićenicima i djelatnicima Doma čestitali su nadolazeći blagdan Uskrs i poželjeli im da vrijeme blagdana provedu u ozračju zajedništva u krugu obitelji pritom naglasivši da su sada svi oni u ovom Domu jedna velika obitelj.

U ime svih štićenika Doma i u svoje ime zahvalila je vlasnica Biljana Bekavac koja je naglasila kako je ovo lijep primjer suradnje Župe, Općine i Doma za starije i nemoćne osobe, a posebno radostan za štićenike koji su osjetili da nisu zaboravljeni od sredine u kojoj žive.

Pročitajte još

Hodočašće u Mariju Bistricu 2024.

U subotu, 22. lipnja 2024., župljani Župe Sveti Martin na Muri krenuli su na tradicionalno hodočašće u Mariju Bistricu. Ovo hodočašće, koje se održava svake godine, privuklo je veliki broj vjernika iz svih krajeva naše župe, koji su se okupili kako bi zajednički...

Čestijancu proslavljeno proštenje svetog Antuna Padovanskoga

U nedjelju, 16. lipnja u Čestijancu je proslavljeno proštenje sv. Antuna Padovanskoga. Misno slavlje je predvodio vlć. Mladen Gorupić. Prije završnog blagoslova župnik je uputio riječi zahvale svim okupljenim. Poslije misnog slavlja bilo je prigodno druženje uz...