+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

Štićenike Doma za starije osobe posjetili Župnik, načelnik Općine i članice župnog Caritasa

Dodano : 14.12.2022

Štićenike Doma za starije osobe i osobe s poteškoćama „HOMELAND“ u Gornjem Koncovčaku posjetili Župnik, načelnik Općine i članice župnog Caritasa

Nalazimo se u vremenu Došašća, vremenu kada očekujemo rođenje malenog Isusa. Upravo se u ovo vrijeme prisjećamo naših najmilijih, bolesnih, nemoćnih i usamljenih pa je iz tog razloga u utorak,13.12.2022. godine, održana sv. Misa za štićenike i djelatnike Doma za starije osobe i osobe s poteškoćama „HOMELAND“ u Gornjem Koncovčaku.

Svetu Misu predvodio je župnik Mladen Gorupić koji je svim štićenicima podijelio bolesničko pomazanje i uputio riječi utjehe i ohrabrenja, naglasio da su svi oni jedna velika obitelj te da jedan drugome međusobno moraju biti podrška. Svetoj Misi prisustvovale su i članice župnog Caritasa te općinski načelnik Martin Srša koji su sve štićenike Doma darovali prigodnim darovima.

Načelnik Martin Srša u svojoj im je čestitci povodom Božića i nove godine zaželio ponajviše zdravlja, međusobne tolerancije i razumijevanja te im zahvalio na golemom doprinosu kojeg su dali tijekom života za razvoj svojega mjesta.

Na kraju je za sve prisutne vlasnica Doma Biljana Bekavac sa svojim suradnicima upriličila domjenak i zahvalila se na odličnoj suradnji s Župnikom, župnim Caritasom i Općinom Sveti Martin na Muri.

 

Pročitajte još

Poziv na proslavu 25. obljetnice beatifikacije bl. Alojzija Stepinca

Draga braćo svećenici, draga braćo i sestre, blaženi kardinal Alojzije Stepinac, zagrebački nadbiskup, koji je trpio do smrti iz ljubavi prema Bogu, Crkvi i svome hrvatskom narodu, već 25 godina na osobit je način prisutan na putu života Crkve kao zagovornik,...

Sveta Misa povodom početka nove školske 2023./2024. godine

Svake godine prije početka škole u župnoj crkvi, sakupljamo se na Svetoj Misi, kako bi molili za darove Duha Svetoga. Ove godine služena je Sveta Misa 03. rujna 2023. povodom početka nove školske godine 2023./2024. I ove godine okupio se velik broj djece, roditelja...