Svečano obilježen blagdan Tijelovo – procesija 2022.

Dodano : 16.06.2022

Svečano misno slavlje započelo je u 10.30 sati u župnoj crkvi. Uz mnoštvo vjernika misno slavlje su uzveličali ovogodišnji prvopričesnici koji su bili obučeni u bijele haljine. U duhu kršćanske tradicije, blagdan Tijelovo smo obilježili procesijom od Crkve prema župnom dvoru. Time želimo istaknuti da Bog treba živjeti i u našem svakidašnjem životu – na poslu, u obitelji, gdje god se nađemo, a ne samo u našim crkvama.  Baldahin su nosili članovi DVD-a Sveti Martin na Muri i Lapšina.

Tradicionalno otvorena sezona – blagoslovljena vozila i vozači

Tradicionalno na Uskrsni ponedjeljak, već 20 godina zaredom, u Sveti Martin na Muri, na svečanu misu i blagoslov dolazi nam Oldtimer klub Međimurje; ove godine sudjelovali su i članovi iz Slovenije, Austrije, Mađarske i Njemačke, kao i Kuburaško društvo “Prva...