+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

SVETA MISA POVODOM SREDIŠNJE PROSLAVE DANA TURIZMA OPĆINE SVETI MARTIN NA MURI

Dodano : 11.08.2019

SVETA MISA POVODOM SREDIŠNJE PROSLAVE
DANA TURIZMA OPĆINE SVETI MARTIN NA MURI

U nedjelju 11. kolovoza župnik je služio svetu misu u parku župnog dvora povodom središnje proslave dana turizma Općine Sveti Martin na Muri.
Uz mnoštvo vjernika na misi su bili nazočni načelnik općine Dražen Crnčec, njegov zamjenik Martin Srša, potpredsjednik županijske skupštine međimurske županije Franjo Makovec, članovi općinskog vijeća, djelatnici općine i ostali…
Župnik je sve prisutne pozdravio i svima zahvalio koji su na bilo koji način doprinijeli ovom misnom slavlju.
Današnja sveta čitanja trebaju u nama učvrstiti vjeru, da bismo imali pouzdanje u Boga poput Abrahama. Kaže nam Isus da se ne trebamo bojati ako smo i malo stado, ali i da budemo pripravni na susret s njime kada se dogodi. Kao što znademo čistiti svoje kuće, uređivati okoliš, biti gostoljubivi prema gostima, budimo takvi i prema Bogu, odnosno dozvolimo da bude On naš svakidašnji gost i svima će nam biti još bolje, naglasio je župnik u svojoj propovijedi.
Na kraju misnog slavlja svima je poželio lijepi dan i podijelio Božji blagoslov!

Pročitajte još

Poziv na proslavu 25. obljetnice beatifikacije bl. Alojzija Stepinca

Draga braćo svećenici, draga braćo i sestre, blaženi kardinal Alojzije Stepinac, zagrebački nadbiskup, koji je trpio do smrti iz ljubavi prema Bogu, Crkvi i svome hrvatskom narodu, već 25 godina na osobit je način prisutan na putu života Crkve kao zagovornik,...

Sveta Misa povodom početka nove školske 2023./2024. godine

Svake godine prije početka škole u župnoj crkvi, sakupljamo se na Svetoj Misi, kako bi molili za darove Duha Svetoga. Ove godine služena je Sveta Misa 03. rujna 2023. povodom početka nove školske godine 2023./2024. I ove godine okupio se velik broj djece, roditelja...