+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

SVETA MISA POVODOM SREDIŠNJE PROSLAVE DANA TURIZMA OPĆINE SVETI MARTIN NA MURI

Dodano : 11.08.2019

SVETA MISA POVODOM SREDIŠNJE PROSLAVE
DANA TURIZMA OPĆINE SVETI MARTIN NA MURI

U nedjelju 11. kolovoza župnik je služio svetu misu u parku župnog dvora povodom središnje proslave dana turizma Općine Sveti Martin na Muri.
Uz mnoštvo vjernika na misi su bili nazočni načelnik općine Dražen Crnčec, njegov zamjenik Martin Srša, potpredsjednik županijske skupštine međimurske županije Franjo Makovec, članovi općinskog vijeća, djelatnici općine i ostali…
Župnik je sve prisutne pozdravio i svima zahvalio koji su na bilo koji način doprinijeli ovom misnom slavlju.
Današnja sveta čitanja trebaju u nama učvrstiti vjeru, da bismo imali pouzdanje u Boga poput Abrahama. Kaže nam Isus da se ne trebamo bojati ako smo i malo stado, ali i da budemo pripravni na susret s njime kada se dogodi. Kao što znademo čistiti svoje kuće, uređivati okoliš, biti gostoljubivi prema gostima, budimo takvi i prema Bogu, odnosno dozvolimo da bude On naš svakidašnji gost i svima će nam biti još bolje, naglasio je župnik u svojoj propovijedi.
Na kraju misnog slavlja svima je poželio lijepi dan i podijelio Božji blagoslov!

Pročitajte još

Hodočašće u Mariju Bistricu 2024.

U subotu, 22. lipnja 2024., župljani Župe Sveti Martin na Muri krenuli su na tradicionalno hodočašće u Mariju Bistricu. Ovo hodočašće, koje se održava svake godine, privuklo je veliki broj vjernika iz svih krajeva naše župe, koji su se okupili kako bi zajednički...

Čestijancu proslavljeno proštenje svetog Antuna Padovanskoga

U nedjelju, 16. lipnja u Čestijancu je proslavljeno proštenje sv. Antuna Padovanskoga. Misno slavlje je predvodio vlć. Mladen Gorupić. Prije završnog blagoslova župnik je uputio riječi zahvale svim okupljenim. Poslije misnog slavlja bilo je prigodno druženje uz...