+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

SVETA MISA POVODOM SREDIŠNJE PROSLAVE DANA TURIZMA OPĆINE SVETI MARTIN NA MURI

Dodano : 11.08.2019

SVETA MISA POVODOM SREDIŠNJE PROSLAVE
DANA TURIZMA OPĆINE SVETI MARTIN NA MURI

U nedjelju 11. kolovoza župnik je služio svetu misu u parku župnog dvora povodom središnje proslave dana turizma Općine Sveti Martin na Muri.
Uz mnoštvo vjernika na misi su bili nazočni načelnik općine Dražen Crnčec, njegov zamjenik Martin Srša, potpredsjednik županijske skupštine međimurske županije Franjo Makovec, članovi općinskog vijeća, djelatnici općine i ostali…
Župnik je sve prisutne pozdravio i svima zahvalio koji su na bilo koji način doprinijeli ovom misnom slavlju.
Današnja sveta čitanja trebaju u nama učvrstiti vjeru, da bismo imali pouzdanje u Boga poput Abrahama. Kaže nam Isus da se ne trebamo bojati ako smo i malo stado, ali i da budemo pripravni na susret s njime kada se dogodi. Kao što znademo čistiti svoje kuće, uređivati okoliš, biti gostoljubivi prema gostima, budimo takvi i prema Bogu, odnosno dozvolimo da bude On naš svakidašnji gost i svima će nam biti još bolje, naglasio je župnik u svojoj propovijedi.
Na kraju misnog slavlja svima je poželio lijepi dan i podijelio Božji blagoslov!

Pročitajte još

Tradicionalno otvorena sezona – blagoslovljena vozila i vozači

Tradicionalno na Uskrsni ponedjeljak, već 20 godina zaredom, u Sveti Martin na Muri, na svečanu misu i blagoslov dolazi nam Oldtimer klub Međimurje; ove godine sudjelovali su i članovi iz Slovenije, Austrije, Mađarske i Njemačke, kao i Kuburaško društvo “Prva...