+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

U GRKAVEŠČAKU SVEČANO PROSLAVLJEN BALGDAN BL. ALOJZIJA STEPINCA

Dodano : 12.02.2017

U GRKAVEŠČAKU SVEČANO PROSLAVLJEN BALGDAN BL. ALOJZIJA STEPINCA

U kapelici u Grkaveščaku navečer u četvrtak 09. veljače svečano je proslavljen blagdan bl. Alojzija Stepinca . Naime kapelica ima dva zaštitnika sv. Alojzija Gonzagu i bl. Alojzija Stepinca. Misu je služio domači župnik. Unatoč prohladnom vremenu misa je održana vrlo svečano uz pjevanje i sviranje Patrika Zamude.
Župnik je sve pozvao da slijede primjer bl. Alojzija Stepinca u nasljedovanju Božje riječi i na ustrajnost u vjeri, unatoč raznim kušnjama koje su prisutne.

Pročitajte još

Poziv na proslavu 25. obljetnice beatifikacije bl. Alojzija Stepinca

Draga braćo svećenici, draga braćo i sestre, blaženi kardinal Alojzije Stepinac, zagrebački nadbiskup, koji je trpio do smrti iz ljubavi prema Bogu, Crkvi i svome hrvatskom narodu, već 25 godina na osobit je način prisutan na putu života Crkve kao zagovornik,...

Sveta Misa povodom početka nove školske 2023./2024. godine

Svake godine prije početka škole u župnoj crkvi, sakupljamo se na Svetoj Misi, kako bi molili za darove Duha Svetoga. Ove godine služena je Sveta Misa 03. rujna 2023. povodom početka nove školske godine 2023./2024. I ove godine okupio se velik broj djece, roditelja...