+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

U GRKAVEŠČAKU SVEČANO PROSLAVLJEN BALGDAN BL. ALOJZIJA STEPINCA

Dodano : 12.02.2017

U GRKAVEŠČAKU SVEČANO PROSLAVLJEN BALGDAN BL. ALOJZIJA STEPINCA

U kapelici u Grkaveščaku navečer u četvrtak 09. veljače svečano je proslavljen blagdan bl. Alojzija Stepinca . Naime kapelica ima dva zaštitnika sv. Alojzija Gonzagu i bl. Alojzija Stepinca. Misu je služio domači župnik. Unatoč prohladnom vremenu misa je održana vrlo svečano uz pjevanje i sviranje Patrika Zamude.
Župnik je sve pozvao da slijede primjer bl. Alojzija Stepinca u nasljedovanju Božje riječi i na ustrajnost u vjeri, unatoč raznim kušnjama koje su prisutne.

Pročitajte još

Tradicionalno otvorena sezona – blagoslovljena vozila i vozači

Tradicionalno na Uskrsni ponedjeljak, već 20 godina zaredom, u Sveti Martin na Muri, na svečanu misu i blagoslov dolazi nam Oldtimer klub Međimurje; ove godine sudjelovali su i članovi iz Slovenije, Austrije, Mađarske i Njemačke, kao i Kuburaško društvo “Prva...