+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

U GRKAVEŠČAKU SVEČANO PROSLAVLJEN BALGDAN BL. ALOJZIJA STEPINCA

Dodano : 12.02.2017

U GRKAVEŠČAKU SVEČANO PROSLAVLJEN BALGDAN BL. ALOJZIJA STEPINCA

U kapelici u Grkaveščaku navečer u četvrtak 09. veljače svečano je proslavljen blagdan bl. Alojzija Stepinca . Naime kapelica ima dva zaštitnika sv. Alojzija Gonzagu i bl. Alojzija Stepinca. Misu je služio domači župnik. Unatoč prohladnom vremenu misa je održana vrlo svečano uz pjevanje i sviranje Patrika Zamude.
Župnik je sve pozvao da slijede primjer bl. Alojzija Stepinca u nasljedovanju Božje riječi i na ustrajnost u vjeri, unatoč raznim kušnjama koje su prisutne.

Pročitajte još

Hodočašće u Mariju Bistricu 2024.

U subotu, 22. lipnja 2024., župljani Župe Sveti Martin na Muri krenuli su na tradicionalno hodočašće u Mariju Bistricu. Ovo hodočašće, koje se održava svake godine, privuklo je veliki broj vjernika iz svih krajeva naše župe, koji su se okupili kako bi zajednički...

Čestijancu proslavljeno proštenje svetog Antuna Padovanskoga

U nedjelju, 16. lipnja u Čestijancu je proslavljeno proštenje sv. Antuna Padovanskoga. Misno slavlje je predvodio vlć. Mladen Gorupić. Prije završnog blagoslova župnik je uputio riječi zahvale svim okupljenim. Poslije misnog slavlja bilo je prigodno druženje uz...