+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

U HLAPIČINI PROŠTENJE UZVIŠENJA SVETOG KRIŽA- KRIŽEVO PROŠTENJE

Dodano : 16.09.2018

“KRIŽEVO PROŠTENJE”

U nedjelju 16. rujna u Hlapični pored kapelice „UZVIŠENJA SVETOG KRIŽA“ svečano smo proslavili „KRIŽEVO PROŠTENJE“.
Po lijepom i ugodnom vremenu zajedno smo molili, pjevali i poslije mise se družili. Misu je služio domači župnik. Križevo proštenje je uvijek prilika da malo više razmislimo o smislu križa, koji je bio sramota i ruglo za zločince, a Isus ga je učinio svojom žrtvom znakom kršćanstva, naglasio je župnik i sve pozvao da dok prolaze pored raspela učine na sebi znak križa. Isus je rekao tko hoće ići za mnom neka uzme svoj križ i neka me slijedi zaključio je župnik.

 

Pročitajte još

Zahvala za blagoslov kuća i obitelji!

Ove godine blagoslov obitelji i kuća je primilo 770 obitelji, više od lani, a ipak manje nego preklani. Ove godine bilo je novih obitelji koji su primili blagoslov, obitelji koji su uselili u novu kuću ili su kupili kuću i sada su naši župljani. Neke obitelji koje...