+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

U HLAPIČINI PROŠTENJE UZVIŠENJA SVETOG KRIŽA- KRIŽEVO PROŠTENJE

Dodano : 16.09.2018

“KRIŽEVO PROŠTENJE”

U nedjelju 16. rujna u Hlapični pored kapelice „UZVIŠENJA SVETOG KRIŽA“ svečano smo proslavili „KRIŽEVO PROŠTENJE“.
Po lijepom i ugodnom vremenu zajedno smo molili, pjevali i poslije mise se družili. Misu je služio domači župnik. Križevo proštenje je uvijek prilika da malo više razmislimo o smislu križa, koji je bio sramota i ruglo za zločince, a Isus ga je učinio svojom žrtvom znakom kršćanstva, naglasio je župnik i sve pozvao da dok prolaze pored raspela učine na sebi znak križa. Isus je rekao tko hoće ići za mnom neka uzme svoj križ i neka me slijedi zaključio je župnik.

 

Pročitajte još

Poziv na proslavu 25. obljetnice beatifikacije bl. Alojzija Stepinca

Draga braćo svećenici, draga braćo i sestre, blaženi kardinal Alojzije Stepinac, zagrebački nadbiskup, koji je trpio do smrti iz ljubavi prema Bogu, Crkvi i svome hrvatskom narodu, već 25 godina na osobit je način prisutan na putu života Crkve kao zagovornik,...

Sveta Misa povodom početka nove školske 2023./2024. godine

Svake godine prije početka škole u župnoj crkvi, sakupljamo se na Svetoj Misi, kako bi molili za darove Duha Svetoga. Ove godine služena je Sveta Misa 03. rujna 2023. povodom početka nove školske godine 2023./2024. I ove godine okupio se velik broj djece, roditelja...