+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

U ŽUPNOJ DVORANI IGROKAZ “PRED MARTINJE”

Dodano : 04.11.2018

U ŽUPNOJ DVORANI IGROKAZ „PRED MARTINJE“

U nedjelju 04. studenog navečer u 17.00 sati u župnoj dvorani dramska sekcija HKUU-e „SVETI MARTIN“ izvela je igrokaz „PRED MARTINJE“.
Igrokaz je vrlo poučnog karaktera koji govori o nedoumici glede proslave blagdana sv. Martina biskupa. Uvijek postoji duhovna i svjetovna proslava tog blagdana, odnosno u crkvi i izvan nje. Pouka je: čovjek se treba proveseliti, ali ne smije zaboraviti na Boga, te je važno ići na svetu misu.

Igrokaz je napisao Franjo Karlovčec prije 20 godina, a za tu zgodu je napisao i pjesmu „Martinska“ koju je uglazbio Branko Jalšovec. Od tada ta pjesma se redovito pjeva kako na liturgijskim slavljima tako i na svjetovnim proslavama.
U prepunoj župnoj dvorani osjetilo se zajedništvo koje ima svoj temelj u Bogu.

 

Pročitajte još

Zahvala za blagoslov kuća i obitelji!

Ove godine blagoslov obitelji i kuća je primilo 770 obitelji, više od lani, a ipak manje nego preklani. Ove godine bilo je novih obitelji koji su primili blagoslov, obitelji koji su uselili u novu kuću ili su kupili kuću i sada su naši župljani. Neke obitelji koje...