+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

UMRO VLČ. BLAŽ TOTA, DUGOGODIŠNJI NAŠ ŽUPNIK

Dodano : 19.12.2016

zupnik-vlc-blaz-totaVlč. Blaž Tota, umirovljeni svećenik Varaždinske biskupije, preminuo je u ponedjeljak 19. prosinca u Svećeničkom domu u Varaždinu u 85. godini života i 58. godini svećeništva. Rođen je 15. srpnja 1932. godine u župi Draškovec u donjem Međimurju od oca Franje i majke Marije rođ. Igrec. Za svećenika je zaređen 25. srpnja 1959. godine u zagrebačkoj katedrali po rukama Franje Šepera, zagrebačkog nadbiskupa koadjutora. Od 1960. bio je kapelan u župi Sveti Križ Začretje, od 1962. upravitelj župe Dubovec, a od 1966. bio je župnik u župi Sveti Martin na Muri sve do umirovljenja 2000. godine. Cijeli život bio je vrlo aktivan planinar-alpinist, dugogodišnji duhovnik u pokretu Mali tečaj kršćanstva – Kursiljo, te je objavio nekoliko knjiga vezanih uz svoja svećenička i planinarska iskustva. Oproštaj će biti u četvrtak 22. prosinca u Svetom Martinu na Muri, gdje će sprovodne obrede na mjesnom groblju u 13 sati i svetu misu u župnoj crkvi predvoditi varaždinski biskup mons. Josip Mrzljak.

Pročitajte još

Poziv na proslavu 25. obljetnice beatifikacije bl. Alojzija Stepinca

Draga braćo svećenici, draga braćo i sestre, blaženi kardinal Alojzije Stepinac, zagrebački nadbiskup, koji je trpio do smrti iz ljubavi prema Bogu, Crkvi i svome hrvatskom narodu, već 25 godina na osobit je način prisutan na putu života Crkve kao zagovornik,...

Sveta Misa povodom početka nove školske 2023./2024. godine

Svake godine prije početka škole u župnoj crkvi, sakupljamo se na Svetoj Misi, kako bi molili za darove Duha Svetoga. Ove godine služena je Sveta Misa 03. rujna 2023. povodom početka nove školske godine 2023./2024. I ove godine okupio se velik broj djece, roditelja...