+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

UMRO VLČ. BLAŽ TOTA, DUGOGODIŠNJI NAŠ ŽUPNIK

Dodano : 19.12.2016

zupnik-vlc-blaz-totaVlč. Blaž Tota, umirovljeni svećenik Varaždinske biskupije, preminuo je u ponedjeljak 19. prosinca u Svećeničkom domu u Varaždinu u 85. godini života i 58. godini svećeništva. Rođen je 15. srpnja 1932. godine u župi Draškovec u donjem Međimurju od oca Franje i majke Marije rođ. Igrec. Za svećenika je zaređen 25. srpnja 1959. godine u zagrebačkoj katedrali po rukama Franje Šepera, zagrebačkog nadbiskupa koadjutora. Od 1960. bio je kapelan u župi Sveti Križ Začretje, od 1962. upravitelj župe Dubovec, a od 1966. bio je župnik u župi Sveti Martin na Muri sve do umirovljenja 2000. godine. Cijeli život bio je vrlo aktivan planinar-alpinist, dugogodišnji duhovnik u pokretu Mali tečaj kršćanstva – Kursiljo, te je objavio nekoliko knjiga vezanih uz svoja svećenička i planinarska iskustva. Oproštaj će biti u četvrtak 22. prosinca u Svetom Martinu na Muri, gdje će sprovodne obrede na mjesnom groblju u 13 sati i svetu misu u župnoj crkvi predvoditi varaždinski biskup mons. Josip Mrzljak.

Pročitajte još

Zahvala za blagoslov kuća i obitelji!

Ove godine blagoslov obitelji i kuća je primilo 770 obitelji, više od lani, a ipak manje nego preklani. Ove godine bilo je novih obitelji koji su primili blagoslov, obitelji koji su uselili u novu kuću ili su kupili kuću i sada su naši župljani. Neke obitelji koje...