+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

UMRO VLČ. FLORIJAN CVJETKO SOBOČAN

Dodano : 29.07.2018

U subotu  28.07. je umro  vlč. Florijan Cvjetko Sobočan, svećenik bečke nadbiskupije, porijeklom iz naše župe. Sprovod će biti u subotu 11. kolovoza u 13.00 sati u Hochwolkersdorfu.
Florijan Cvjetko Sobočan sin je Stjepana i Julijane r. Novinščak. Rođen je 7.5.1964. u Čakovcu. Za đakona je zaređen 1993. godine u Beču i službovao je u župi Ober St. Veit u Beču. Za svećenika je zaređen 1994. godine. Od ređenja vrši kapelansku službu u Župi St. Anna Baumgarten i u Župi Neusimmering u Beču. Od 1999. godine bio je župnik u Wiener Neudorfu, a od 2014. upravitelj je župa Hochwolkersdorf i Schwarzenbach. Ima brata svećenika Franju, koji je umirovljen zbog bolesti.

Pročitajte još

Zahvala za blagoslov kuća i obitelji!

Ove godine blagoslov obitelji i kuća je primilo 770 obitelji, više od lani, a ipak manje nego preklani. Ove godine bilo je novih obitelji koji su primili blagoslov, obitelji koji su uselili u novu kuću ili su kupili kuću i sada su naši župljani. Neke obitelji koje...