+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

UVOĐENJE U SLUŽBU NOVOG ŽUPNIKA

Dodano : 23.11.2020

10.11.2020. varaždinski biskup Bože Radoš imenovao me je na službu župnika u Župi sv. Martina biskupa u Svetom Martinu na Muri. Primopredaja župe izvršena je 20.11.2020. i tog dana sam službeno postao župnikom župe. 18.11.2020. doselio sam u župu Sv. Martin na Muri, a prvi nastup imao sam 19.11. na večernjem klanjanju, poslije kojeg je bila Sveta Misa. Službeno uvođenje u službu bilo je 22.11. u 10.30h na Svetoj Misu kraj župnog dvora. Na uvođenju u službu bio je msgr. preč. Antun Perčić domaći sin. Na kraju Svete Mise predstavio sam se s nekoliko riječi svojim novim župljanima od kojih tražim otvorenost i suradnju, jer došao sam u novu župu kako bi svojim župljanima služio, a u ime župljana me je pozdravio zamjenik načelnika gosp. Martin Srša!

Mladen Gorupić, župnik

     

Pročitajte još

Hodočašće u Mariju Bistricu 2024.

U subotu, 22. lipnja 2024., župljani Župe Sveti Martin na Muri krenuli su na tradicionalno hodočašće u Mariju Bistricu. Ovo hodočašće, koje se održava svake godine, privuklo je veliki broj vjernika iz svih krajeva naše župe, koji su se okupili kako bi zajednički...

Čestijancu proslavljeno proštenje svetog Antuna Padovanskoga

U nedjelju, 16. lipnja u Čestijancu je proslavljeno proštenje sv. Antuna Padovanskoga. Misno slavlje je predvodio vlć. Mladen Gorupić. Prije završnog blagoslova župnik je uputio riječi zahvale svim okupljenim. Poslije misnog slavlja bilo je prigodno druženje uz...